Wszystko wskazuje na to, że szybciej niż planowano międzyzdrojska spółka Nowe Centrum zakończy prace związane z budową nowego obiektu użyteczności publicznej, który zastąpi dotychczasowe, wysłużone i pełne barier architektonicznych urzędy.

Budynek administracji publicznej na terenie Nowego Centrum w Międzyzdrojach ma łącznie 4,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni. Na budynku zamontowano piękny duży zegar o średnicy 2,7 m. Cały budynek w nocy będzie podświetlany. Zgodnie z umową wykonawca na zakończenie inwestycji ma czas do końca 2022 roku, jednak wszystko na to wskazuje, iż budynek zostanie oddany znacznie wcześniej.

Przejmie on rolę wyeksploatowanych a przede wszystkim niedostępnych dla osób niepełnosprawnych obecnych obiektów. W części należącej do biblioteki, największym pomieszczeniem będzie czytelnia oraz sala spotkań, w urzędzie miejskim reprezentacyjny hol, w którym znajdzie się biuro obsługi interesantów oraz atrium. W nowym budynku swoje znajdzie się także nowa sala ślubów.

fot. Tomasz Krawczyk
Spolecznoscmiedzyzdroje.pl