O tym, że Szkoła Podstawowa przy ulicy Leśnej zyska nowy, piękny teren dedykowany dzieciom Gmina Międzyzdroje informowała już jakiś czas temu. Postępujące prace robią spore wrażenie i jak się okazuje, cały czas ulegają modyfikacji. Międzyzdrojska młodzież, która zaznacza swoją obecność na różnego rodzaju arenach lekkoatletycznych będzie miała swoją bieżnię wraz ze skocznią w dal!

Przed szkołą oprócz terenu utwardzonego pojawią się gry terenowe z prefabrykowanej masy termoplastycznej, które niewątpliwie przysporzą wiele radości i tym najmłodszym i tym starszym, gry: liczbowa 1-100 , klasy, kółko i krzyżyk, tor przeszkód, tablice manipulacyjne, ścianka edukacyjna ,, Labirynt” i ,,Liczydło”, drewniana, rekreacyjna wiata, siedziska w formie amfiteatralnej wbudowane w skarpę, duża ławka w kształcie łuku i drewniane skrzynie na uprawy.

Jak poinformował Burmistrz, dzięki projektowi Pana Rafała Bociana, przed szkołą pojawi się bieżnia lekkoatletyczna, o długości 52 metrów, wraz ze skocznią w dal. Koszt budowy opiewa na 125 tys. złotych, a jej powstanie realizowane jest w ramach budżetu obywatelskiego.

Rozwój infrastruktury międzyzdrojskich szkół jest zauważalny. – Porządna sala gimnastyczna, jaka powstanie lada moment w Wapnicy i wymarzona bieżnia przy SP 1 to perły w koronie naszego pięknego miasta. Szykuje się WF w kolejnych warunkach na miarę XXI wiekumówi Burmistrz Mateusz Bobek.