Strażacy Ochotnicy z Międzyzdrojów mogą pochwalić sie nowym pojazdem. Quad typu Kawasaki KVF750 wraz z wyposażeniem będzie od teraz ułatwiał ich pracę.

Nowy pojazd Kawasaki KVF750 4x4i Brutte Force posiada wszelkie udogodnienia oraz wymogi konieczne dla pojazdów uprzywilejowanych, ratowniczych: np. nagłośnienie do poszukiwań z mikrofonem, oświetlenie LED centralne i boczne do poszukiwań w terenie, czy też hak holowniczy z instalacją do podczepienia przyczepy. Quad został zakupiony w ramach Międzyzdrojskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023r.

– Doposażenie naszej jednostki OSP w nowy pojazd w znaczący sposób odciąży jednostki Państwowej Straży Pożarnej, a mieszkańcy naszej gminy będą mieli szybszą i skuteczniejszą pomoc w każdym przypadku. Przypominam, że w ramach MBO na 2023r. projekt pt. „Z Quadem OSP Międzyzdroje może dotrzeć wszędzie” został zgłoszony jako jeden z 5 projektów inwestycyjnych i zyskał 458 głosów, zajmując II miejsce – mówi Burmistrz Mateusz Bobek.

Koszt zakupu quada wyniósł 70 tys. złotych. W tym roku, Gmina Międzyzdroje zakupiła i przekazała OSP Międzyzdroje sprzęt ratowniczy tj. plecak R1 z szynami Kramera i deską ortopedyczną.

źródło:
Burmistrz Międzyzdrojów