Pogoda dopisuje, więc Międzyzdroje mobilizują siły i robią co mogą, aby zebrać środki na leczenie Wiktora Lewickiego. Czasu jest bardzo mało, bo zaledwie do 17.

Mieszkańcy Gminy Międzyzdroje, przy wsparciu Burmistrza Międzyzdrojów Mateusza Bobka, Zastępcy Burmistrza Międzyzdrojów Beaty Kiryluk, przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Międzyzdrojach, Międzynarodowym Domem Kultury, zdecydowali się zorganizować plenerowy festyn rodzinny połączony ze zbiórką charytatywną, z której zebrane środki będą przekazane na ratowanie życia Wiktora Lewickiego – sfinansowanie leczenia złośliwego nieoperacyjnego guza mózgu (pineoblastoma) w St. Louis w USA oraz pokrycie kosztów związanych z wyjazdem na leczenie. Kwota, którą trzeba zebrać (ponad 9 mln złotych) jest ogromna.

We wsparcie akcji zaangażowało się szereg instytucji takich jak strażacy ochotnicy, Woliński Park Narodowy, służby mundurowe czy zwykli mieszkańcy.

Do zebrania jest gigantyczna kwota, ale dzięki każdej najmniejszej wpłacie możliwa do zebrania w wyznaczonym czasie. Wpłaty możemy dokonywać na stronie https://www.siepomaga.pl/wiktor-lewicki