„Park Popołudniowy”, zgodnie z koncepcją projektu, to  przedłużenie ciągu spacerowo – rekreacyjnego zachodniej części międzyzdrojskiej promenady.  Z ‘”Parku Aktywności” w sposób płynny przejdziemy do „Parku Popołudniowego”, obejmującego teren przy ul. Bohaterów Warszawy, na wysokości ul. Cichej i Wczasowej. Istniejąca forma zagospodarowania zielenią, zostanie zachowana i wręcz wzmocniona, poprzez  dodatkowe nasadzenia drzew. Zmęczeni słońcem spacerowicze będą mogli odpocząć dzięki ustawionym przy nowo zaprojektowanych alejkach ławeczkom. Planowane jest również zamontowanie koszów na śmieci, stojaków na rowery oraz dwóch tablic informacyjnych. Istniejący budynek trafostacji zostanie zasłonięty poprzez nasadzenie na stelażach pnącej roślinności.  Pomiędzy alejkami powstaną zielone przestrzenie wypełnione trawnikami i łąką kwietną .

Relaks w parku przy partyjce szachów? To możliwe. W projekcie przewidziano ustawienie 4 stołów do gry w szachy o wymiarach 57x57cm, wraz z trzema siedziskami przy każdym stole. Stoły i siedziska posadowione na stałe w gruncie, w otoczeniu drzew i trawiastego podłoża stworzą szachistom warunki do koncentracji i zapewnią dobrą energię.

Przy ul. Cichej stanie odrestaurowana kamienna rzeźba „Rybki”, wykonana w latach 70-tych XX wieku.  Autorem rzeźby jest znany szczeciński rzeźbiarz Andrzej Biżek. Istniejące budynki kontenerowe zostaną zdemontowane, a park wypełni przestrzenny ład i  popołudniowa sielanka.

Nie tylko rzeźba „Rybki” zmieni swoją lokalizację. Projekt „Miedzyzdroje – Morze Zieleni” przewiduje utworzenie „Parku Rzeźb”, w którym swoje miejsce znajdą również inne kamienne figury,  ale o tym w kolejnym artykule…

Anetta Czyżak
UM Międzyzdroje