Tysiące metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej, gastronomicznej, hotelowej i turystycznej już wkrótce przybędzie w Międzyzdrojach. Tak dużo inwestycji w jednym czasie jeszcze chyba nigdy w tej miejscowości nie powstawało.

Głównie są to apartamentowce, bo cały kraj przeżywa w tej chwili boom mieszkaniowy, a posiadanie małego lokum nad morzem stało się coraz bardziej osiągalne, choćby dlatego że nowi właściciele apartamentów liczą na zyski z inwestycji. Coraz więcej bowiem Polaków urlopy spędza nad morzem, więc poszerza się możliwość wynajęcia latem mieszkań dla letników.

Kończy się budowa wieżowca przy ul. Gryfa Pomorskiego 80, w pobliżu powstałych parę lat temu apartamentowców firmy (na drodze w kierunku Świnoujścia) Aquamarina. Nowy obiekt – Aquamarina Onyx – ma być oddany do użytku w IV kwartale 2018 roku. Ale firma buduje jeszcze jeden apartamentowiec – przy ul. Bohaterów Warszawy 16 A (tuż przy molo). Ten obiekt ma być oddany do użytku w 2020 roku.

Niemal naprzeciwko (przy kortach tenisowych przy ul. Bohaterów Warszawy) trwa budowa apartamentów wraz z pomieszczeniami przeznaczonymi na miejskie akwarium, które ma być atrakcją turystyczną miejscowości. Przy ul. Zdrojowej powstaje nowy budynek hotelowy Trofana Active. Inwestorem jest spółka Trofana Bogdan Sadka.

Przy wjeździe do miejscowości trwa budowa kompleksu apartamentowego Bel Mare (ul. Nowomyśliwska, Gryfa Pomorskiego, Komunalna i Niepodległości). Bel Mare to będzie luksusowe osiedle apartamentowców na 800 lokali, do tego nowy ratusz z placem o powierzchni czterech tysięcy metrów kwadratowych, sieć ulic wewnętrznych. Całość promowana jest jako Nowe Centrum.

Tuż obok, przy ul. Gryfa Pomorskiego 25, trwają z kolei ostatnie prace przy Flamingo Apartments. Budynek pomieści 42 apartamenty o powierzchni od 21 do 70 metrów kwadratowych. Budowany jest także apartamentowiec przy ul. Promenada Gwiazd przez firmę Handwit. A przy ul. Bohaterów Warszawy 10 powstaje trzykondygnacyjny budynek z mieszkaniami.

źródło:
GS24.pl