Ruszył przetarg na budowę ścieżki spacerowej na wydmach od mola do zejścia na ,,plażę A’’- długo wyczekiwanej przez Mieszkańców i turystów ,,kładki po koronie wydmy”. Kładka, o długości blisko 1 kilometra, uzupełniona zostanie ścieżkami rowerowymi.

Oprócz tego pojawią się platformy widokowe wyposażone w małą architekturę, taką jak: leżaki, ławki czy siedziska. Całość oświetlona będzie energooszczędnymi oprawami LEDowymi, a co niezwykle ważne konstrukcja posadowiona będzie na palach, co zminimalizuje jej wpływ na faunę i florę naszych wydm. Termin składania wniosków mija 17 lutego.

– Wierzę też mocno w to, że międzyzdrojska kładka stanie się jednym z najpiękniejszych obiektów spacerowych nad polskim morzem. Podobnie, jak w przypadku inwestycji zrealizowanej w zachodniej części Międzyzdrojów, gmina i tym razem starała się nie tylko o dofinansowanie ze środków pochodzących z Unii Europejskiej, ale ze środków drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych kwota rządowego dofinansowania to 5mln zł – mówi Burmistrz Międzyzdrojów.

Planowana budowa ścieżki spacerowej na wschód od międzyzdrojskiego mola będzie kontynuacją, wykonanej w 2018 roku inwestycji po stronie zachodniej.