Gaszą pożary, ratują ludzie i mienie, a czasami asystują policji w trakcie ich czynności. Strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej zostali zadysponowani do nietypowego zdarzenia przy ulicy Wolińskiej w Kamieniu Pomorskim. Musieli oni pomóc policji w otwarciu komórki, w której zabarykadował podejrzany o popełnienie przestępstwa mężczyzna.

Wszystko w związku ze zdarzeniem, które miało mieć miejsce dziś (4.01) w nocy przy ulicy Wolińskiej. Mężczyzna, który nie miał stałego miejsca zamieszkania zniszczył szyby w jednym z budynków. W związku z tym, że szkody wyceniono na 2500 złotych – zdarzenie zakwalifikowano jako przestępstwo.

W stosunku co do podejrzanego zastosowano tzw. tryb przyspieszony. Postępowanie przyspieszone stosuje się w stosunku co do osób niemających stałego miejsca zamieszkania lub miejsca stałego pobytu, jeżeli zachodzi uzasadniona obawa, że rozpoznanie sprawy w postępowaniu zwyczajnym będzie niemożliwe lub znacznie utrudnione. Do akcji wkroczyli kamieńscy kryminalni. Ponieważ mężczyzna zabarykadował się w komórce musieli oni poprosić o pomoc strażaków.