Szanowni Mieszkańcy Gminy Międzyzdroje Od 30 września 2021 r. ruszamy z 3. edycją Międzyzdrojskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 r.  Zapraszamy wszystkich mieszkańców do zgłaszania swoich projektów i wspólnego decydowania o tym co potrzebne, czego brakuje, jakie wydarzenia czy imprezy, jakie nowe działania oraz jak może wyglądać przestrzeń wokół nas. Korzystając z okazji przedstawiam Państwu 3 koncepcje zagospodarowania przestrzeni miejskiej przed nowym ratuszem – który projekt  zostanie wybrany do realizacji zdecydujecie Państwo już sami w głosowaniu. Przy głosowaniu na wybrane projekty w ramach budżetu obywatelskiego dołączymy specjalną ankietę. Koncepcja, która uzyska najwyższą ilość głosów mieszkańców, zostanie wybrana do realizacji.

Często słyszę,  że w naszym mieście nic się nie dzieje, że ten teren powinien być inaczej zagospodarowany, dlaczego takie ławki,  po co tyle urządzeń, dlaczego i po co? Otóż, po to, żeby nasza gmina była przyjazną mieszkańcom i turystom, żeby stworzyć przestrzeń dla rodziny w otoczeniu natury, żeby dzieci miały swoje miejsce zabaw i rekreacji, a seniorzy miejsce relaksu i wypoczynku, żeby każdy znalazł coś dla siebie, bez względu na wiek, płeć, czy status społeczny – podkreśla Mateusz Bobek, burmistrz Międzyzdrojów.

Mamy już doświadczenie, są efekty realizacji Państwa pomysłów. Przy szkołach powstały nowe place zabaw, dzieci mogą zdrowo spożywać posiłki, miłośnicy literatury mogą nieodpłatnie korzystać z e-booków i audiobooków lub brać udział w imprezach, czy zawodach sportowych z wykorzystaniem nowych urządzeń do gry i zabawy. To doskonała okazja do realizacji swoich pomysłów i potrzeb społecznych oraz decydowania o tym, co jest potrzebne, ważne w naszej gminie i jak ma też wyglądać przestrzeń wokół Nas. Ciekawi jesteśmy jakie pomysły przedstawicie nam na 2022r. do realizacji oraz, która koncepcja zagospodarowania przestrzeni przed nowym Centrum Administracyjno-Kulturalnym znajdzie Państwa uznanie.

Do wykorzystania jest 200 000,00 zł, w tym na zadania inwestycyjne – 150 000,00 zł, po 50 000,00 zł na jeden projekt i 50 000,00 zł na zadania społeczne, po 5 000,00 zł na jeden projekt. Trochę inwencji, pomysłów, zaangażowania i można coś zrobić dla dobra naszych mieszkańców, a tym samym dla siebie. Wystarczy tylko chcieć! Jesteśmy otwarci na Państwa propozycje i zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych i zgłaszania swoich propozycji do MBO na 2022r.

Szczegółowe informacje i wnioski do pobrania na stronie miejskiej www.miedzyzdroje.pl w Strefie Mieszkańca, w zakładce Budżet Obywatelski na 2022 r. „Sekretem zmiany jest skupienie całej energii nie na walce z tym co stare, ale na budowaniu tego co nowe” – Sokrates.

Jadwiga Bober
Referat Promocji, Kultury i Turystyki