Stanisław Karczewski, Marszałek Senatu przyjedzie do Kamienia Pomorskiego. Wszystko w ramach spotkań polityków PiS nazwanymi „Polska jest jedna”. Początek spotkania w sobotę o godzinie 16 w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej.

Marszałek Senatu, izby refleksji i zadumy zasłynął w tej kadencji parlamentu kilkoma wypowiedziami. W grudniu 2016 r. wypowiadając się o dzierżącym dyktatorską władzę prezydencie Białorusi powiedział, że „Aleksander Łukaszenka to polityk, któremu bardzo zależy na Białorusi. Zależy na tym, żeby Białoruś się rozwijała. Widać, że się rozwija, gołym okiem widać, że Białoruś się zmienia. Byłem tam chyba jedenaście lat temu i dokonano dużych zmian. I widać, że prezydent Łukaszenka jest człowiekiem takim ciepłym”.

19 maja 2018 roku marszałek Karczewski w Krokowej spotykał się z wyborcami, gdzie tłumaczył dlaczego protestujących w Sejmie niepełnosprawnych nie można odwiedzać: „Przychodzi pani Janina Ochojska, którą niezwykle szanuję, która zrobiła bardzo dużo wielkich rzeczy, i wzywa, żebyśmy tam byli. Czy ci ludzie nie widzą tych dzieci, które tam są, które nie mogą się wykąpać, wyjść na dwór? Ja to widzę i ubolewam nad tym. Żal mi jest tych dzieci, że te dzieci nie mogą normalnie wyjść na zewnątrz i zobaczyć, jak pięknie wygląda wiosna”. Potem dodał, że „jest w Sejmie także epidemiologiczna sytuacja”: – Są osoby, które przebywają długo w jednym miejscu i jest zagrożenie epidemiologiczne. Więc też nie może być sytuacji takiej, że wszyscy przychodzą, odwiedzają i się spotykają. No przepraszam bardzo… To jest protest, a nie odwiedziny ciągłe.