Urząd Marszałkowski opublikował wyniki naboru wniosków o udzielenie pomocy finansowej dla jednostek samorządu terytorialnego z obszaru województwa zachodniopomorskiego z przeznaczeniem na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej w 2021 roku. Wśród beneficjentów Marszałka Geblewicza znalazły się Powiat Kamieński, gminy Międzyzdroje, Dziwnów oraz Świerzno. 

Wnioski o dofinansowanie inwestycji można było składać do końca lutego 2021 roku. Maksymalne wsparcie wyniosło do 50% wartości kosztów inwestycji, lecz nie więcej jednak niż 20 tys. zł. Każdy samorząd mógł ubiegać się o dofinansowanie jednego projektu.

Wśród 81 zachodniopomorskich samorządów znalazł się Powiat Kamieński, który pozyskał środki na remont boiska sportowego oraz zakup sprzętu sportowego do sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim. Planowany koszt inwestycji to 40 tys złotych, w tym dofinansowanie wyniesie 20 tys złotych.

Dofinansowanie otrzymają także  Gmina Dziwnów na remont boiska wielofunkcyjnego w Międzywodziu polegający na wymianie nawierzchni syntetycznej. Koszt inwestycji wyniesie 120 tys. zł z czego dofinansowanie to 20 tys. zł

Międzyzdroje otrzymają środki na budowę bieżni lekkoatletycznej zakończonej skocznią w dal przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Międzyzdrojach. Koszt inwestycji opiewa na 70 tys. złotych z czego dofinansowanie wyniesie 20 tys. zł.

Ostatni z samorządów to Gmina Świerzno, która otrzyma 20 tys. złotych na III etap modernizacji hali sportowej w Świerznie.