Marsz Onko-Rejs trasa 34 dotarł do Wolina w dniu 28 czerwca. Był to jeden z kilku przystanków na trasie marszu „Onko-Rejs Granicami Polski – wybieram życie” objętego  honorowym patronatem Burmistrza Wolina. W piątek 29 czerwca na Marinie w Wolinie, odbyło  się spotkanie zastępcy burmistrza pani Małgorzaty Wójcik z paniami, które wzięły udział w marszu w tym z panią Zofią Mec – Prezes Konińskiego Klubu „Amazonki”.

Podczas marszu i przystanków, panie uświadamiają  jak ważna jest profilaktyka antynowotworowa oraz badania profilaktyczne. Onko-Rejs trasa nr 1 dotarł tego samego dnia do Wisełki, gdzie na panie czekał sołtys Wisełki pan Zbigniew Kosterski. O godz. 18.00 panie zostały zaproszone na uroczystą kolację i spotkanie z panem burmistrzem Eugeniuszem Jasiewiczem, a czas umilał Zespół „Perełki Wisełki”.

„Onko Rejs Granicami Polski” jest ogólnopolskim 7 dniowym marszem, dla osób chorych onkologicznie oraz wspierających ich rodzin.  Powstał po to, by aktywizować osoby chore i pokazać im, że rak to nie wyrok i że każdy powinien mieć marzenia i je spełniać. Projekt ma za zadanie nagłośnić wagę badań profilaktycznych, rozwiać mity, jakimi obciążona jest choroba onkologiczna. Pokazuje, że raka można wyleczyć i mimo choroby można funkcjonować normalnie korzystając z życia, pracując, podróżując, działając na rzecz innych.

W tym roku marsz odbył się w terminie od 24 czerwca do 30 czerwca 2018r. Obejmował 34 trasy i w ramach dwóch tras nr 34, która prowadziła przez Szczecin, Lubczynę, Goleniów, Stepnicę, Czarnocin, Wolin, Międzyzdroje, Świnoujście liczącej 131 km oraz drugiej trasy nr 1 obejmującej Kołobrzeg, Pobierowo, Dziwnów, Wisełkę, Międzyzdroje, Świnoujście, gościliśmy Panie z Konińskiego Klubu „Amazonki”.

Agnieszka Pawełczyk