Kamieńska Marina doczekała się aktualizacji planu portu. Poruszanie się w Marinie dzielącej się na dwie części: sezonową, położoną w centrum miasta i techniczna, gdzie znajdują się warsztaty, hangary, place do zimowanie i inna techniczna infrastruktura ma być łatwiejsze. – Teraz już nikt się nie zgubi w pomostowym labiryncie – mówi Mateusz Stodulski, prokurent spółki Marina Kamień Pomorski.

Kamieńska Marina nazywana jest perłą Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego. Dysponuje łącznie w Marinie Sezonowej i Technicznej ponad 290 miejscami postojowymi dla jachtów o zanurzeniu do 2 metrów, nowoczesnym zapleczem socjalnym (toalety, natryski, pralnia, suszarnia, kuchnia, jadalnia), zapleczem do zimowania jachtów w hangarach, bądź na placu, profesjonalnym serwisem łodzi motorowych, serwisem szkutniczym, pompą do fekaliów, własną sztaplarką do wodowania i wyciągania jachtów. Jest idealnym miejscem co całorocznego postoju jachtu.

Keje wyposażone są w odnogi cumownicze o długości od 6 m do 12 m, prąd i wodę. Wejście na keje dla rezydentów ograniczają bramki zamykane na klucz (każdy rezydent ma własny klucz), zaś na keje dla gości braki zamykane od strony lądu na zamek szyfrowy. Cały teren mariny jest monitorowany i dozorowany 24 godziny na dobę. W hangarach do zimowani jachtów zainstalowana jest dodatkowo instalacja alarmowa. To wszystko czyni Marinę Kamień Pomorski najbezpieczniejszym portem jachtowych w Polsce.