Marek Maślak nowym menadżerem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Benicach. Jak informuje starosta Józef Malec, Zarząd Powiatu po konsultacji z Kuratorem Oświaty podjął jednomyślną decyzję w sprawie powierzenia obowiązków byłemu dyrektorowi ZUP.

– Pomimo negatywnej opinii rady pedagogicznej, Pan Marek Maślak został powołany na dyrektora ZSP w Benicach ponieważ przegrał wybory w Golczewie? Czy osoba niedoświadczona, która nigdy nic wspólnego nie miała z oświatą, powinna zostać dyrektorem szkoły? Jak szkoła ma się rozwijać z osoba która przyszła tylko na przeczekanie do emerytury? – dopytywała i alarmowała już w poniedziałek jedna z naszych Czytelniczek.

Starosta Józef Malec potwierdza, że decyzja w sprawie powierzenia obowiązków Markowi Maślakowi faktycznie zapadła w poniedziałek. Nowy dyrektor ma pełnić funkcję menadżera.

Zarząd w pełnym składzie podjął decyzję w sprawie pełnienia obowiązków. Co do negatywnej opinii Rady Pedagogiczne, no cóż, jest to tylko opinia, dla mnie liczy się zdanie kuratora, który wyraził pozytywne stanowisko. Marek Maślak posiada stosowne wykształcenie do zarządzania jednostkami oświatowymi. Kontaktowałem się z Kuratorem w tej sprawie, mieliśmy pełne prawo do powołania – tłumaczy Józef Malec – Sprawami pedagogicznymi w placówce będzie zajmowała się Pani Pyzik – Marciniak. Pan Maślak będzie pełnił funkcję menadżera zarządzającego stadniną czy gospodarką.