W piątek, 12 października w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbyła się niezwykle miła uroczystość. Były to jubileusze długoletniego pożycia małżeńskiego. Złote, Szmaragdowe i Diamentowe Gody to wyjątkowe święto w związku małżeńskim. Na uroczystość zorganizowaną z tej okazji przybyli dostojni jubilaci wraz z rodzinami.

Jubilaci za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin, za wychowanie dzieci, za cierpienie, łzy i radość zostali odznaczeni przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę „Medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Aktu dekoracji dokonał Burmistrz Golczewa Andrzej Danieluk. Tegorocznymi Jubilatami Złotych Godów są:

Państwo Zofia i Jan Burbowie,
Państwo Teresa i Józef Buzanowscy,
Państwo Wacława i Stanisław Mikułowie,
Państwo Eugenia i Kazimierz Tesarscy,
Państwo Zofia i Wojciech Wawrzyńscy,
Państwo Bogumiła i Andrzej Woliccy,
Państwo Maria i Józef Łukaszewiczowie,
Państwo Krystyna i Czesław Solakowie

Jubileusz 55-lecia pożycia małżeńskiego Szmaragdowe Gody obchodzili Państwo Renata i Józef Gajdowie oraz Państwo Krystyna i Jan Zychowie. Diamentowe Gody, a więc 60. rocznicę zawarcia małżeństwa świętowali Państwo Helena i Stanisław Bukowscy. Pary te zostały uhonorowane przez Burmistrza oraz przedstawicieli Rady Miejskiej w Golczewie pamiątkowymi grawertonami. Wszystkim zacnym jubilatom życzymy wielu wspólnych lat w zdrowiu i szczęściu.

UM w Golczewie