Zgodnie z wieloletnią tradycją Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w  Wolinie i w tym roku odbyła się przedświąteczna akcja „Mały podarek – dużo radości”. Jej celem było, jest i będzie przygotowanie paczek dla dzieci z najuboższych domów oraz potrzebujących  wsparcia seniorów.

Współpracując z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wolinie przygotowaliśmy 12 paczek dla seniorów oraz 12 paczek dla dzieci. Wolontariusze przy wsparciu całej społeczności szkolnej przygotowali podarunki z produktami żywnościowymi dla osób starszych. Darowizny rzeczowe  oraz zakupione za zebrane wcześniej środki słodycze były prezentami dla najmłodszych. W tym roku dzięki wsparciu Fundacji 54 udało nam się zakupić dwie hulajnogi oraz dwa rowery, które powędrowały do rodzin znajdujących się w ciężkiej sytuacji materialnej.

Aby zorganizować tak wielką akcje Samorząd Uczniowski sprzedawał ozdoby świąteczne wykonane podczas warsztatów rękodzieła oraz pozyskał fundusze ze sprzedaży ciast na Mikołajkowym kiermaszu. Dzięki hojności tak wielu osób Mikołaj współpracujący z naszą szkołą będzie zapracowany.

źródło:
Źródło: ZSP w Wolinie