Podczas święta miasta Zespół śpiewaczy „Maliny” w szczególny sposób podkreślił piękno Ziemi Golczewskiej m.in. w piosenkach „Nasze Golczewo” (słowa: Stanisława Podsiadłowska,  muzyka Aleksander Śmigiel, „Płynie z Golczewa” -(słowa: Stanisława Podsiadłowska, muzyka: Ryszard Zagórski).

Zespół śpiewający „Maliny” działa od 2011r. przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Golczewie. Do zespołu należy 7  osób: Marianna Michalak, Hanna Paczyńska, Barbara Kielek, Zofia Burbo, Stanisława Podsiadłowska, Teresa Konieczna, Andrzej Konieczny.

W swoim dorobku Zespół posiada śpiewnik pt.”Ode wsi do miasta”,  ciągle wzbogacany i poszerzany o repertuar inspirowany dziedzictwem kulturowym Gminy Golczewo z wykorzystaniem legend o Golczewie, w śpiewniku znajdują się także  pieśni patriotyczne, okolicznościowe, chrześcijańskie, biesiadne czy żartobliwe.

Zespół śpiewaczy Maliny przez 7 lat  rozwijał się i tworzył repertuar pod kierunkiem instruktorów, choreografa, kapelmistrza z Nowogardzkiego Domu Kultury – Pani Barbary Źróbek, Aleksandra Śmigla, Ryszarda Zagórskiego. Obecnie nad rozwojem pasji muzycznych czuwa instruktor – Andrzej Konieczny z „Mini Band”, muzyk i  wodzirej.

Zespół  występuje w nowych  strojach, na które pozyskał środki z Mikrodotacji w 2015r. Członkowie zespołu wielokrotnie reprezentowali środowisko seniorów, promowali Gminę Golczewo podczas licznych występów w Golczewie, Goleniowie, Wolinie, Kamieniu Pomorskim, Międzyzdrojach, Kołobrzegu, w wiejskich świetlicach w Mechowie, Trzechlu czy Niemicy.  Członkowie Zespołu  zachęcają osoby, które lubią śpiewać do przyjścia i zapisania się, a czas tam spędzony będzie mile wspominany. Zapraszamy na próbę Zespołu w dniu 10.07.2018 o godzinie 14.00 do GOKiS w Golczewie.

Opracowanie i foto, – Janina Kołodzińska, opiekun zespołu, prezes UTW w Golczewie