W maju Stowarzyszenie UTW Kamień Pomorski zorganizowało dla swoich członków przez Biuro Turystyczne Hubtour  ze Szczecina, wycieczkę na Bałkany. Przy okazji mogli pojechać chętni mieszkańcy miasta tudzież okolic, w sumie 69 osób. Wycieczka trwała 9 dni, w czasie których odwiedziliśmy Bośnię i Hercegowinę, Czarnogórę, Albanię, Macedonię. Wrażeń było co niemiara, ponieważ były to kraje dla nas specjalnie nie znane, a w tym głównie Albania , która dopiero teraz odkrywana jest przez turystów.

W Albanii spędziliśmy 3 dni, wykorzystując położenie naszego hotelu przy samej plaży i piękną pogodę, która na początku nas wcale nie rozpieszczała. Wrażenie duże zrobiło na nas Sarajewo z wieloma budynkami noszącymi jeszcze liczne ślady ostatniej wojny, zadziwiła Tirana z ponad tysiącem charakterystycznych bunkrów rozsianych po całym kraju, zachwyciła Budva ze wspaniałymi obiektami turystycznymi i powalającymi przepięknymi krajobrazami.

Spodobała się Ochryda nad malowniczym jeziorem, interesujący był Berat – miasto tysięcy okien i zdumiało Skopje, miasto, które swoim monumentalnym centrum z wieloma olbrzymimi pomnikami i niesamowitymi obiektami przypominał wielkie Cesarstwo Rzymskie.

Mamy co wspominać, ale już w październiku czeka na nas piękna Sardynia, na którą zapraszamy też chętne osoby spoza UTW.

UTW Kamień Pomorski