1 maja odbędzie się X edycja Majowego Marszu po Zdrowie. Jest to impreza rekreacyjna do udziału w której zapraszają organizatorzy: Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Wolinie, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wolinie, Ochotnicza Straż Pożarna w Wolinie, Sołectwo Wiejkowo i Sołectwo Koniewo.

Tegorocznej edycji Marszu towarzyszyć będzie hasło „Zamiast na używki zdrowie marnować lepiej wspólnie spacerować!”. Trasa Majowego Marszu po Zdrowie wyniesie około 9 km. Jego uczestnicy wyruszą z Wiejkowa i przez Wiejkówko dotrą do Koniewa. W Koniewie czekać będzie na nich mały przystanek. Będzie to czas na odpoczynek i regenerację sił w miłej atmosferze. Następnie wrócą do Wiejkowa, gdzie rozpocznie się piknik z nieodłącznym elementem majówki, jakim jest kiełbaska z grilla.

Start i meta marszu: teren świetlicy wiejskiej w Wiejkowie.
9:30 – zbiórka
10:00 – rozpoczęcie marszu

Każdego uczestnika Marszu obowiązują wcześniejsze zapisy. Każda osoba musi wypełnić oświadczenie (załącznik nr 1 do regulaminu). W przypadku osób niepełnoletnich oświadczenie podpisuje opiekun prawny. Regulamin i druk załącznika nr 1 dostępne są na stronie https://ckis.gminawolin.pl/

Zgłoszenia przyjmowane są:
– w siedzibie GCKSTiR w Wolinie (ul. Zamkowa 23) w dniach poniedziałek-piątek w  godz. 8:00-16:00
– pod nr tel. 512 024 587 w dniach poniedziałek-piątek w godz. 8:00 – 16:00
– drogą mailową: sekretariat.ckis@gminawolin.pl
– w dniu Marszu w miejscu zbiórki od godz. 9:15

Nie ma ograniczeń wiekowych! W Marszu mogą uczestniczyć osoby indywidualne, całe rodziny i grupy przyjaciół. Należy pamiętać o wygodnych butach i stroju odpowiednim do warunków pogodowych. Dla pierwszych 100 zgłoszonych uczestników Marszu organizatorzy przygotowali pamiątkowe koszulki. Udział w marszu jest bezpłatny. Organizatorzy nie zapewniają zorganizowanego dojazdu na miejsce startu – do Wiejkowa.