Majówka z POLREGIO potrwa prawie cały tydzień, a podróże będą bardzo atrakcyjne cenowo. Na podstawie Mini biletu turystycznego za jedyne 46,40 zł będzie można podróżować pociągami kategorii REGIO w dowolnej relacji już od 28 kwietnia od godz. 18:00 do 4 maja do godz. 6:00. Mini bilet turystyczny, który będzie można kupić we wszystkich kanałach sprzedaży, w tym za pomocą aplikacji mPOLREGIO czy w videomatach – uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów w całym kraju.

Oferta POLREGIO ma być w założeniu tańszą i ekologiczną alternatywą dla samochodu, dlatego pociągami spółki będzie można wielokrotnie podróżować w ramach jednego biletu na każdej trasie. Wydłużenie ważności biletu nie obowiązuje jedynie w województwie pomorskim, gdzie – decyzją Organizatora transportu – przewozy będą odbywać się na zasadach ogólnych określonych w taryfie przewozowej.

W długi majowy weekend, na wielu atrakcyjnych trasach w Polsce, startują dodatkowe połączenia  POLREGIO, które zabiorą turystów nie tylko do nadmorskich kurortów. 

POMORZE ZACHODNIE/WIELKOPOLSKA/LUBUSKIE:  

dwa dodatkowe pociągi „Riwiera i Harpun” na trasie Poznań – Kołobrzeg  

pociąg „Błękitny” Szczecin Główny – Świnoujście z ograniczoną liczbą postojów  

pociąg „Orkan” Poznań Główny – Międzyzdroje – Świnoujście (pociąg jedzie z pominięciem  stacji Szczecin Główny, dzięki czemu czas przejazdu jest krótszy) 

pociąg „Karsibór” Zielona Góra Główna – Kostrzyn – Szczecin – Międzyzdroje – Świnoujście  Zielona Góra Gł. – Łagów (pociągi kursują w terminie 29 kwietnia- 3 maja, z wyjątkiem 2 maja) 

Pasażerowie doceniają oferty POLREGIO, dzięki którym liczba podróżnych sukcesywnie rośnie,  a spółka ma za sobą rekordowo dobry kwartał. W pierwszych trzech miesiącach tego roku z usług  przewoźnika skorzystały blisko 24 miliony pasażerów. To wzrost o prawie 30% w porównaniu  do analogicznego okresu z ubiegłego roku. Najlepsze wyniki odnotowano w styczniu, kiedy to  pociągami POLREGIO podróżowało ponad 8 milionów osób wobec 5,5 mln pasażerów w styczniu  2022, co oznacza 50% wzrost. Co szczególnie ważne – pobite zostały także wyniki z 2019 roku, czyli  sprzed pandemii. W styczniu spółka osiągnęła lepszy o 15% rezultat w porównaniu do stycznia 2019,  który był do tej pory rokiem rekordowym dla całej kolei. Tendencja rosnąca jest utrzymana także  lutym i marcu. W planach POLREGIO jest kontynuowanie tego trendu i przekroczenie w tym roku  liczby 100 mln pasażerów.