Cztery dni pełne tradycji, sportu i patriotyzmu – tak zapowiada się tegoroczna Majówka w Gminie Golczewo. Oficjalne otwarcie festynu odbędzie się 1 maja, a mieszkańcy oraz odwiedzający będą mieli okazję cieszyć się różnorodnymi atrakcjami przygotowanymi przez organizatorów.

**1 Maja** rozpoczynamy od pasjonujących zawodów wędkarskich klubu PZW „Płoteczka”. Spotkanie na plaży miejskiej wyznaczono na godzinę 6:00 rano, gdzie wędkarze będą mieli okazję zmierzyć się z rywalami oraz naturą.

**2 Maja**, w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, odbędzie się akcja rozdania flag mieszkańcom. Organizatorzy serdecznie zapraszają przed budynek GOKiS od godziny 12:00 do 14:00, by wspólnie uczcić ten ważny symbol narodowy.

**3 Maja** uświetni 233. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzień rozpocznie się mszą w intencji Ojczyzny o 11:30 w kościele parafialnym pw. św. Andrzeja Boboli w Golczewie. Następnie zaplanowano „Rowerowy rajd z historią i ekologią w tle”, który startuje o 14:00 przy Zespole Szkół Publicznych w Golczewie.

**4 Maja** to czas dla fanów sportu – o godzinie 14:00 rozpocznie się mecz piłkarski pomiędzy „Iskrą” Golczewo a „Światowidem” Łobez. To wydarzenie z pewnością przyciągnie wielu miłośników piłki nożnej, którzy będą mogli kibicować lokalnym drużynom.

Za organizację tej wielkiej imprezy odpowiadają władze Gminy Golczewo oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu (GOKiS), co gwarantuje, że każdy dzień majówki będzie pełen atrakcji dla każdego, niezależnie od wieku.