Maj w Międzyzdrojach obfituje w szereg wydarzeń kulturalnych i sportowych, które przyciągną zarówno mieszkańców, jak i turystów. Od turniejów szachowych po koncerty i wystawy, oto przegląd najciekawszych atrakcji tego miesiąca.

Szachy, hafty i muzyka

Miesiąc rozpoczyna się od V Turnieju Szachowego o Puchar Burmistrza Międzyzdrojów, który odbędzie się 1 maja o godzinie 10:00 w Międzynarodowym Domu Kultury. Tego samego dnia, o godzinie 17:00, będzie można również podziwiać prace Grażyny Małaszko na wernisażu wystawy haftu. Wieczór zakończy koncert „Muzyczne Oblicza Unii Europejskiej” upamiętniający 20-lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, który rozpocznie się o 17:30.

Biegi, koncerty i wystawy

2 maja zaplanowano Dzień Flagi RP oraz VIII edycję Biegu Po Kulturę z darmowym startem o godzinie 11:00 przy Golden Tulip Residence. 3 maja odbędzie się koncert popularnego DJ-a GROMEE w amfiteatrze o godzinie 20:00, na który wstęp jest wolny. Weekend rozpocznie się 4 maja od plenerowej wystawy fotografii Andrzeja Ryfczyńskiego o godzinie 17:00 na Alei Gwiazd, a o 18:00 w Domu Kultury rozpocznie się spektakl „Humor w Poezji”.

Warsztaty, spotkania i teatr

Maj to również czas na edukację i rozwój umiejętności. 8 maja o godzinie 16:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędą się warsztaty sensoplastyczne. 9 maja planowane jest spotkanie autorskie z Tanyą Valko, a 10 maja najmłodsi będą mogli uczestniczyć w Nocnej wędrówce przez książki.

Muzyka i sport

14 maja w Międzynarodowym Domu Kultury wystąpi kwartet muzyczny z Ukrainy, a 16 maja odbędą się Międzyzdrojskie czwartki lekkoatletyczne na stadionie im. Ireny Szewińskiej. 18 maja zaplanowano zawody deskorolkowe w skateparku.

Taniec i historia

25 i 26 maja Hala sportowa im. Andrzeja Grubby stanie się areną XVIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego „Perła Bałtyku”. 22 maja warto również odwiedzić promocję książki „Światowy Związek Żołnierzy AK Okręgu Szczecin. Ludzie i Działalność 1981-2023”.

Zakończenie miesiąca

Maj zakończy się IV Randez-Vous zabytkowych citorenów oraz Dniami Francuskimi od 30 do 31 maja na Alei Gwiazd. To miesiąc pełen emocji, które zapewnią mieszkańcom i gościom niezapomniane wrażenia.