Młodzi, wykształceni brazylijscy muzycy Eduardo Pinheiro i Juliano Camara, związani ze sobą i muzyką od najmłodszych lat przyjadą na zaproszenie Kamieńskiego Domu Kultury aby dać klimatyczny koncert oraz snuć opowieści o muzyce brazylijskiej, w jednym z najpiękniejszych miejsc Kamienia Pomorskiego – w wirydarzu Katedry. Będzie klimatycznie i swobodnie.

10 sierpnia, 19:00
Wstęp: 5 zł   –   Ilość miejsc ograniczona.
WIRYDARZ KATEDRY w Kamieniu Pomorskim

„GUANDUO to bardzo oryginalny i kreatywny duet, który otwiera nową ścieżkę dla brazylijskiej gitary. Przedstawiają także kilka stylistycznych odniesień do brazylijskiej muzyki popularnej oraz języka klasycznego. Szczęśliwi ci, którzy mogą słuchać tego duetu! ”
– Yamandu Costa

Guanduo to duet muzyków Eduardo Pinheiro i Juliano Camara, brazylijskich gitarzystów, kompozytorów i przyjaciół od najmłodszych lat. W 2015 wydali pierwszy album „Inventos”, który zdobył, dzięki krajowym nagrodom, uznanie za repertuar wysokiej jakości i śmiałość aranżacji. Duet występował już na najważniejszych scenach i festiwalach w Brazylii, takich jak Instrumental SESC Brasil, MIMO Festival i Savassi Festival.

Obecnie Eduardo i Juliano mieszkają w Niemczech, gdzie zostali zaproszeni do organizacji warsztatów i koncertów na różnych festiwalach, wernisażach i salach muzycznych w Europie. W lutym 2019 roku wydali swój drugi album „Música Disfarçada de Gente” z udziałem 16 gości z kraju i zagranicy. W 2019 roku duet został nagrodzony najlepszym zespołem w konkursie Eco BASF muzyki kameralnej organizowanym przez Hochschule für Musik Dresden (Niemcy).