„Sztafeta 100 kilometrów na Stulecie Odzyskania Niepodległości”  – to tytuł projektu realizowanego przez LUKS „Bałtyk” wraz z Zespołem Szkół Społecznych im. prof. Piotra Zaremby w Dziwnowie. Bieg odbył się 26 maja br. Zawody zostały zgłoszone do konkursu „Promowanie aktywności fizycznej przez wyróżnienie najlepszych projektów pn. 100 lat Niepodległości na sportowo w środowisku wiejskim”, organizowanym przez Krajowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych  oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Do sztafety zaproszeni zostali uczniowie ZSS w Dziwnowie, Szkoły Podstawowej, radni Dziwnowa, kluby sportowe, Klub Biegacza z Kamienia Pomorskiego, rodziny wojskowe, harcerze z 63 Drużyny Harcerskiej Szare Szeregi  i nauczyciele. W trakcie trwania sztafety odbył się również festyn charytatywny dla Gabrysia oraz prezentacja 100 gier i zabaw naszych ojców i dziadków.

Projekt nasz zajął I miejsce w województwie i został zakwalifikowany do finału centralnego. Podsumowanie i ogłoszenie wyników na szczeblu centralnym odbyło się w Uniejowie. Miło nam poinformować, że zajęliśmy ex aequo III miejsce w kraju. W tym miejscu składam serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom sztafety: nauczycielom, Radnym Dziwnowa, którzy tak dzielnie pobiegli w sztafecie, zawodnikom Klubu Biegacza z Kamienia Pomorskiego, uczestnikom Dziwnowskiej Ligi Biegowej, żołnierzom i ich rodzinom, harcerzom 63 Drużyny Harcerskiej Szare Szeregi oraz uczniom ZSS i SP Dziwnów. Gorąco dziękuję nauczycielom: Sabinie Greli, Bożenie Jańczak i Aleksandrze O, Donnel za zaangażowanie w realizację naszych zawodów.  Szczególne podziękowania kieruję do pana dyrektora Witolda Brzozowskiego, który był inicjatorem działań dla uświetnienia setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

LUKS „Bałtyk” Dziwnów