Tomasz Waszczuk (Waszczuk Team)  – 23,13 zwyciężył w czwartym biegu IX edycji Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Drugi na metę przybiegł Igor Dąbkowski (LUKS „Bałtyk” Dziwnów – 26,20), trzeci Kamil Hołub (Trzebiatów – 26,28). Najszybszą kobietą została Małgorzata Krynicka – Grzyb (Trzebiatów – 27,31), druga przybiegła Barbara Wojciechowska (Mrzeżyno – 30,57), trzecia Dorota Kowalska (KB Kamień Pom- 31,28).  W kategorii nordic walking najszybszy był Jarosław Chadaś (Goleniów – 50,00), który wyprzedził Marka Dołęgowskiego (UKS „Wyspa” Kołczewo) i Andrzeja Karolaka (Trzebiatów) – ten sam czas 55,48. Wśród kobiet najszybciej finiszowała Anna Matwiejczuk – Kaliszan („Pogoń za marzeniami  – 55,47) przed Ireną Wolf (Kamień Pom – 56,35) i Joanną Jastrząb (Międzywodzie – 59,24). Zawody ukończyło 49 zawodników.

Trasa biegu wyznaczona została duktami leśnymi między Łukęcinem a Dziwnówkiem i liczyła ok. 6680 m. W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli:

M7 Jan Wolf (KB Kamień Pom) – 37,34

Organizator serdecznie dziękuje Markowi Szymańskiemu za oznaczenie trasy, strażakom Czarkowi Wieczorkowi i Mariuszowi Surmie za pomoc techniczną oraz Bożenie Jańczak za obsługę biura zawodów.

Na kolejny bieg zapraszamy 13 maja: Dziwnów- Dziwnówek – Dziwnów – dystans ok. 9400. Zapisy, jak zwykle, od 9.30; start nordic walking 9.45,;start biegu 10.00.