Działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego w hotelu Hanza Tower w Szczecinie rozmawiali o uczciwej Polsce. Wszystko w związku z wyzwaniami jakie niesie 2023 rok, w którym odbędą się wybory parlamentarne. Spotkanie zgromadziło także członków, sympatyków i gości z Powiatu Kamieńskiego.

– To rok wyborczy i startujemy jako silne środowisko polityczne, w silnej ekipie parlamentarno – samorządowej z wielkim impetem i nadzieją, że rok 2023 przyniesie zmianę dla Polski i Polaków. Chcemy, aby uczciwa Polska stanęła w kontrze do tego co jest obecnie czyli nieuczciwego Państwa – mówił Władysław Kosiniak – Kamysz.

Partia zamierza złożyć pakiet trzech ustaw skierowanych do ludzi młodych, pracujących i seniorów. Pierwsza z nich dotyczy dziedziczenia emerytury. – Nie może być tak, że wdowa zostaje z emeryturą 1500 zł po śmierci swojego męża. Ona powinna dostać całą najwyższą emeryturę, którą jedno ze współmałżonków pobierało i 50 proc. drugiej — podkreślił szef ludowców.

Kolejna propozycja to program „Własny Kąt”. To nisko oprocentowany kredyt, 1,5 proc. w Banku Gospodarstwa Krajowego oraz wkład własny w wysokości 100 tys. na zakup mieszkania na rynku pierwotnym lub wtórnym, lub początek budowy domu. Trzeci pomysł jest skierowana do osób pracujących na dwóch etatach. – Państwo nie pobierze podatków i składek od dodatkowej pracy czy nadgodzin – mówił szef ludowców.

PSL chce pomóc przedsiębiorcom i stawiać na zieloną energię. W Szczecinie pojawili się działacze, sympatycy oraz goście z Powiatu Kamieńskiego. Wśród nich znalazł się także Artur Balazs.

fot. PSL Powiat Kamieński