Rekordową ilość obsłużonych pasażerów w ramach wakacyjnych czarterów odnotowało lotnisko Szczecin-Goleniów tego lata. Już wiadomo, że w przyszłym roku sezon wakacyjnych lotów czarterowych ruszy szybciej.

Jak informują władze portu lotniczego wczoraj, przyleciał ostatni w tym sezonie samolot czarterowy z Turcji i tym samym zakończył się wakacyjny sezon czarterowy. Trwał on od 3 czerwca do 25 października. W tym czasie z wakacyjnych rejsów czarterowych skorzystało 38 215 osób i jest to wynik lepszy od ubiegłorocznego o prawie 60 % .

– Ustanowienie rekordu w ilości obsłużonych pasażerów w ramach czarterów turystycznych nie byłoby możliwe, gdyby nie zwiększenie oferty wylotów na Riwierę Turecką do 5 lotów w tygodniu oraz uruchomienie nowego kierunku do Burgas w Bułgarii. Wszystko to wskazuje na duży potencjał naszego regionu do uruchamiania kolejnych czarterów turystycznych i zwiększania częstotliwości na już istniejących kierunkach – informują władze lotniska.

Już teraz wiadomo, że w przyszłorocznym letnim sezonie loty czarterowe ruszą o tydzień szybciej. Od 25 maja 2024r. wystartują loty do Turcji, a od 4 czerwca do Bułgarii. Do Antalyi loty będą realizowane w środy i soboty, a do Burgas we wtorki.