Ponad 14 mln zł zostanie przeznaczonych na natychmiastowe nagrody finansowe w Narodowej Loterii dla zaszczepionych przeciwko Covid-19 – poinformował prezes Totalizatora Sportowego Olgierd Cieślik. Łączna pula nagród to ponad 22 mln zł – informuje Totalizator. Loteria potrwa od 1 lipca do 30 września. Do wygrania będą nie tylko nagrody pieniężne, ale także hulajnogi elektryczne czy samochody.

Ponad 14 mln zł zostanie przeznaczone na nagrody finansowe w Narodowej Loterii dla zaszczepionych przeciwko Covid-19 – poinformował prezes Totalizatora Sportowego Olgierd Cieślik. Szef Totalizatora wziął udział w konferencji prasowej na temat szczegółów loterii razem z szefem KPRM Michałem Dworczykiem oraz wiceministrem w MSWiA Pawłem Szefernakerem.

Jak poinformował Cieślik, loteria potrwa od 1 lipca do 30 września i każdy z uczestników będzie miał aż cztery szanse na wygraną. Będzie kilka kategorii nagród: codzienne, tygodniowe, miesięczne oraz nagroda główna. Podczas finału losowania, który nastąpi 6 października, do wygrania będą dwie nagrody po 1 mln zł oraz dwa samochody hybrydowe Toyota.

W całym okresie trwania loterii będzie możliwość otrzymania 200 zł i będzie to przyznawane co 500. osobie, która będzie uczestniczyć w loterii, jak i 500 zł, które będzie otrzymywać co 2-tys. osoba uczestnicząca w loterii. Przewidziana pula tych nagród to 14 mln 300 zł – powiedział Cieślik. Prezes przekazał, że w ramach loterii co tydzień będzie losowane też 60 hulajnóg elektrycznych. W sumie będzie ich 720 sztuk.

Jeśli chodzi o nagrody miesięczne – będą dwa samochody Toyota Corolla oraz dwa razy po 100 tys. złotych. W przypadku nagród natychmiastowych osoba, która wygra, otrzyma powiadomienie SMS-em lub telefonicznie od Totalizatora Sportowego. Jak podkreślił Cieślik, loteria będzie mieć ściśle profrekwencyjny charakter: Nagrody pieniężne czy rzeczowe mają zachęcić szczególnie niezdecydowanych do szczepienia i walki z pandemią, aby jak najwięcej osób było zaszczepionych  – wyjaśnił.

Loteria Narodowego Programu Szczepień obejmie swoim zasięgiem całą Polskę. Uczestniczyć będą mogły w niej osoby pełnoletnie, które przejdą kompletną procedurę szczepienia – będą zaszczepione dwoma dawkami albo jedną, w zależności od producenta.