Minister Adam Niedzielski będzie jeszcze próbował wykorzystywać dane pacjentów, atakując przeciwników, będzie wykorzystywał je w walce wyborczej – przed państwem PiS i ministrem zdrowia przestrzegali w sobotę politycy Nowej Lewicy na konferencji prasowej w Międzyzdrojach.

– Ekipa Lewicy jedzie w Polskę, aby rozmawiać z Polkami i Polakami wszędzie tam, gdzie są ludzie: na bazarach, targowiskach, kąpieliskach, czy też plażach. Dobra muza i rozmowy przy grillu o Polsce – wakacyjna trasa Lewicy pokazuje, iż inna polityka jest możliwa. Jak zawsze bez barierek i ochroniarzy. Tematy wybierają rozmówcy.  Będziemy tam, gdzie wypoczywają Polki i Polacy, aby rozmawiać o codziennych problemach, z jakimi mierzą się polskie rodziny– zapowiadają posłanki i posłowie Lewicy. – Chcemy przedstawiać nasze propozycje, ale przede wszystkim słuchać co mają nam do powiedzenia ludzie – informują.

W Międzyzdrojach było o zachowaniu Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego. „Minister zdrowia upublicznił dane wrażliwe, które są tajemnicą lekarską, tajemnicą także pacjenta na jednym z portali społecznościowych” – powiedział współprzewodniczący Nowej Lewicy na sobotniej konferencji prasowej. „Chciałem powiedzieć, że Lewica składa doniesienie do prokuratury na pana ministra Niedzielskiego w związku z przekroczeniem uprawnień funkcjonariusza publicznego” – oświadczył Robert Biedroń. „Nie może być tak, że najważniejsze osoby w państwie, odpowiedzialne za nasze zdrowie i bezpieczeństwo, traktują pacjentów jako +żywe tarcze wyborcze+, lekarzy jak swoich wrogów” – stwierdził.

W piątek szef MZ zamieścił na Twitterze dwa wpisy, w których odniósł się do materiału wyemitowanego dzień wcześniej w Faktach TVN. „Kłamstwa FaktyTVN. We wczorajszym wydaniu usłyszeliśmy, że pacjenci po operacjach ortopedycznych w Poznaniu nie dostali przez ostatnie 2 dni recept na leki przeciwbólowe. Sprawdziliśmy w Poznaniu. I co? Pacjenci po operacjach ortopedycznych otrzymywali recepty na wskazane leki!” – napisał minister Niedzielski w pierwszym wpisie. „Lekarz Piotr Pisula, szpital miejski w Poznaniu, wczoraj w FaktyTVN +żadnemu pacjentowi nie dało się wystawić takiej recepty+. Sprawdziliśmy. Lekarz wystawił wczoraj na siebie receptę na lek z grupy psychotropowych i przeciwbólowych. Takie to FAKTY. Jakie kłamstwa czekają nas dziś” – napisał Niedzielski w drugim wpisie.

„Nie może być tak, że minister zdrowia, odpowiedzialny za współpracę z lekarzami, dzisiaj całkowicie stracił zaufanie wśród społeczności lekarskiej” – skomentował te wpisy podczas sobotniej konferencji prasowej Robert Biedroń. „Lewica idzie śladem lekarzy, będzie wspierała lekarzy w walce o dobro pacjenta, ale także o godne wykonywanie zawodu lekarza, pielęgniarki, wszystkich ludzi pracujących w ochronie zdrowia” – dodał.