Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie otrzymał dofinansowanie do projektu pn. „Ceramiczne podróże z opowieściami o historii i kulturze”. Golczewska instytucja kultury wspólnie z partnerem działania Stowarzyszeniem „Aktywni z pasją” zostali beneficjentami w ramach naboru Inicjatywy Partnerstw Lokalnych w programie Bardzo Młoda Kultura 2023-2025 w województwie zachodniopomorskim.

Projekt będzie realizowany w okresie letnio-jesiennym i będzie obejmował cykl międzypokoleniowych spotkań w plenerze w wybranych sołectwach oraz w Golczewie. Będziemy się spotykać tam, gdzie są ważne obiekty dla naszej lokalnej historii. Dodatkowo odbędą się warsztaty ceramiczne, podczas których powstaną  gliniane miniatury historycznych perełek. Na zakończenie projektu w okresie jesiennym w GOKiS zorganizujemy wystawę ceramicznych prac naszych zabytków. Wystawa będzie świadectwem budowania tożsamości kulturowej i pozwoli ocalić od zapomnienia lokalne „historyczne perełki”.

Realizatorem w województwie zachodniopomorskim programu Bardzo Młoda Kultura jest Goleniowski Dom Kultury. Zadanie zostanie sfinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda Kultura 2023- 2025.