Aktorzy z Teatru Lalek „Pleciuga” ze Szczecina już wkrótce ruszają z nowym projektem „Lalkogranie, czyli w co dziadek i babcia grali, kiedy byli mali”. Trasa projektu będzie biegła również przez Golczewo!

W dniach 25-26 czerwca zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Golczewie dzieci (od 6 roku życia), młodzież i dorosłych (do 199 lat 😊) na udział w warsztatach aktorskich (z technikami improwizacji teatralnej), plastycznych (z wykonaniem lalki cieniowej oraz kukły) oraz filmowych (technika dobrego reportażu). 

Projekt ma na celu odszukać w pamięci gry i zabawy naszych dziadków. W nawiązaniu do nazwy projektu, w co dziadek i babcia grali, kiedy nie było jeszcze internetu.

W prostych grach i zabawach podwórkowych doszukamy się źródeł teatru ze szczególnym uwzględnieniem teatru lalek (np. lalka cieniowa – każdy z nas splatał ręce i robił cienie na ścianie, puszczaliśmy ,,zające” z lusterka, itp. itd.).

Drugiego dnia (niedziela) zapraszamy wszystkich mieszkańców do włączenia się w paradę ulicami Golczewa pn. „Teatr dla każdego”, stwarzając barwne i kolorowe święto zakończone wspólna biesiadą przy ognisku. 

Więcej szczegółów można uzyskać pod numerem telefonu 512-786-445.