W Dzień Wszystkich Świętych już po raz siódmy Towarzystwo Miłośników Ziemi Kamieńskiej organizuje „Kwestę na Cmentarzu Komunalnym w Kamieniu Pomorskim”. W tym roku jej celem będzie renowacja kwatery wojennej saperów Wojska Polskiego znajdującej się na tej nekropolii.

Kwesta została zgłoszona do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, zarejestrowana pod numerem 2021/2878/OR oraz zamieszczona na portalu zbiórek publicznych.

W ubiegłym roku, z powodu obostrzeń sanitarnych związanych z epidemią koronawirusa, kwesta nie odbyła się na cmentarzu, a na portalu internetowym „Zrzutka.pl”. Dzięki hojności naszych Darczyńców udało się zebrać 4057 zł. Suma ta umożliwi odnowienie lapidarium znajdującego się na naszej nekropolii, które rozpoczęliśmy w tym roku i będziemy kontynuować w przyszłym.

W Dzień Wszystkich Świętych, w godzinach 10.00 – 15.00 będziemy z puszkami przy bramach na nasz cmentarz od strony ulic – Cypriana Kamila Norwida i Szczecińskiej. Osoby, które nie będą mogły przybyć na kamieńską nekropolię mogą wesprzeć naszą akcję za pośrednictwem portalu

Zrzutka.pl” –  https://zrzutka.pl/4kcg4w

Liczymy na Państwa wsparcie!
Towarzystwo Miłośników Ziemi Kamieńskiej