Ze względu na bardzo silny wiatr kurierzy InPostu nie będą w weekend dostarczać paczek. Taki komunikat przekazał sam prezes spółki Rafał Brzoska. Podkreślił, że opłaty za „paczkę w weekend” nie będą naliczane. – Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by dostarczać je w poniedziałek z samego rana – zapewnił.

W sobotę przez Polskę znowu przetaczają się wichury. Od północy z piątku na sobotę do wczesnych godzin porannych straż pożarna interweniowała już ponad sześć tysięcy razy. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem najwyższego – trzeciego stopnia oraz drugiego, które obejmują cały kraj.

Wiele rodzin zostało odciętych od prądu, a klienci InPostu od paczek. Specjalny komunikat w tej sprawie wystosował sam prezes spółki, która obsługuje przesyłki do paczkomatów.

– Z przykrością muszę powiedzieć, że nie będziemy świadczyć usługi dostarczenia paczki w weekend. Też ze względu na to, żeby nasi kurierzy nie musieli w trudnych warunkach pogodowych rozwozić paczek – wskazał Rafał Brzoska w krótkim nagraniu, jakie zostało opublikowane w serwisie LinkedIn – Oczywiście opłaty za „paczkę w weekend” nie będą naliczane. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by dostarczać je w poniedziałek z samego rana. Dziękuję wam kochani za zrozumienie i trzymajcie się ciepło i bezpiecznie – powiedział szef InPostu.

„W sobotę nie wychodźcie z domku” – czytamy w poście dołączonym do wideo. To już drugi w tym tygodniu komunikat InPostu związany z wichurami. Wcześniej firma wyszła naprzeciw klientom, wydłużając czas odbioru paczek.