W marcu Międzyzdroje ożyją serią wydarzeń kulturalnych i sportowych, które zapewnią mieszkańcom oraz turystom bogaty wybór atrakcji. Od biegów pamięci po koncerty i warsztaty dla całej rodziny, miasto staje się areną różnorodnych imprez, z których każdy może wybrać coś dla siebie.

Rozpoczynając marzec z rozmachem, 3 marca odbędzie się wyjątkowe wydarzenie sportowe „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Wydarzenie to startuje o godzinie 11:30 biegiem dla najmłodszych, dla dzieci do 6 roku życia na dystansie 400 m. Następnie, o godzinie 12:00, uczestnicy zmierzą się z dystansem 1963 m, symbolizującym rok śmierci ostatniego z żołnierzy wyklętych. O godzinie 12:30 rozpocznie się bieg na około 5 km. Start i meta zaplanowane są przy Golden Tulip Residence, a zapisy prowadzone są online.

8 marca, w Międzynarodowym Domu Kultury, odbędzie się koncert „Wirtuoz i Małgorzata”, w którym wystąpią Waldemar Malicki i Małgorzata Krzyżanowicz. Rozpoczęcie o godzinie 18:00. Bilety w cenie 50 zł są dostępne dla wszystkich chętnych, a posiadacze Międzyzdrojskiej Karty Mieszkańca mogą liczyć na wstęp wolny.

13 marca zaplanowano rodzinne wielkanocne warsztaty plastyczne. Odbędą się one w Miejskiej Bibliotece Publicznej o godzinie 16:00, oferując doskonałą okazję do wspólnego spędzenia czasu i wyrażenia artystycznych pasji.

15 i 28 marca, również w Miejskiej Bibliotece Publicznej, odbędą się sesje z wirtualnej rzeczywistości. W godzinach od 15:00 do 18:00, uczestnicy będą mogli zanurzyć się w cyfrowe światy, odkrywając nowe technologie.

17 marca, sportowcy i amatorzy biegania będą mieli okazję wziąć udział w II edycji Międzyzdrojskiej Ligi Biegowej 2023/2024. Start zaplanowany jest o godzinie 12:00 przy OW Stilo, a zapisy prowadzone są online.

22 marca, Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na „Nocny Dzień Wagarowicza”, akcję skierowaną do dzieci w wieku od 8 do 13 lat. Od godziny 18:00 do 22:00, najmłodsi będą mogli cieszyć się różnorodnymi atrakcjami przygotowanymi specjalnie z myślą o nich.