To były wyjątkowe warsztaty w placówce Wsparcia Dziennego TPD w Wolinie. ,,Kulinarne inspiracje” miały na celu nauczyć dzieci czerpania radości ze wspólnego przygotowywania potraw oraz zachęcić dzieci i młodzież do zdrowego odżywiania pokazując, że to, co jest zdrowe może też ładnie wyglądać i wyśmienicie smakować.

Warsztaty poprowadził znany szef kuchni Karol Studziński – właściciel nowo otwartej restauracji Romanesco w Wolinie oraz były szef kuchni słynnego Kalafiora. Mówi się że dzieci, to najbardziej wymagający krytycy kulinarni, szef Karol zadbał o to, aby każdy smak i sposób podania miał w sobie coś specjalnego – żeby nawet najbardziej wybrednym, małym smakoszom trzęsły się uszy!

Z tak ogromnym zaangażowaniem i wielkim serduchem dla dzieci, te warsztaty nie mogły się nie udać! Dzieci i młodzież zapytane czy polecą kuchnię szefa Karola, odpowiedziały jednogłośnie, że będą teraz częstymi gośćmi w restauracji Romanesko.

« z 26 »

W warsztatach wzięły udział dzieci i młodzież z Polski oraz Ukrainy uczęszczające do placówki, delegacja młodzieży ze Szkoły im.św. Ottona z Bambergu z Wolina. Wszystkie cudowne chwile, spędzone na naszych warsztatach ujął w swojej fotorelacji wspaniały fotograf Łukasz Czurpalewicz – Dream Photography.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w to wydarzenie, dla wychowawców Marlenn Szym i Kasia Komakowska-Jama, dla rodziców, dla Szefa kuchni restauracji Romanesco Karol Studziński, Fotografa Łukasz Czurpalewicz , dla pana Krzysia za uratowanie korków. Czekamy na kolejne wspaniałe wydarzenia, w naszej placówce. Z Poważaniem- kierownik placówki Lucyna Maciejowska.