Choć mogłoby się wydawać, że lokalizacja Smażalni – Wędzarni Ryb – Zubowicz nie należy do najatrakcyjniejszej, to na mapie Kamienia Pomorskiego, jest to zdecydowanie najbardziej rozpoznawalny kulinarny punkt miasta. W czasie najbliższej sesji Rady Miejskiej, zapadnie decyzja w sprawie przyznania dzierżawy firmie Zubowicz na kolejne 10 lat.

Ich rybny specjał, czyli Łosoś Kiszony to towar eksportowy, który trafia do różnych części naszego kraju. Przyprawiany w oryginalny sposób kompozycją ziół, przypraw i czosnku, przechowywany w odpowiednich warunkach uzyskuje niepowtarzalny smak i aromat. Firma Zubowicz powstała w 1987 roku może poszczycić się Certyfikatem Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego. Oprócz łososia kiszonego, na miejscu można spróbować przeróżnych rybnych specjałów. Na początku ubiegłego roku, lokal przeszedł generalny remont. Smażalnia – Wędzarnia, to także miejsce wielu wydarzeń artystycznych oraz imprez odbywających się w weekendy dla młodzieży.

W czasie najbliższej sesji, Rada Miejska zdecyduje o jego dalszej dzierżawie. Nieruchomość o powierzchni 936 metrów miałaby zostać wydzierżawiona na kolejnych 10 lat.