Czy Twoja dzielnica jest bezpieczna, a Twój dzielnicowy to SuperDzielnicowy? Telewizja Puls, ekipa serialu kryminalno-obyczajowego „Dzielnica Strachu” i Komenda Główna Policji rozpoczynają akcję #DzielnicaBEZstrachu, w której od 3 do 21 kwietnia można głosować na najlepszego dzielnicowego oraz wskazać najbezpieczniejsze polskie dzielnice.

Akcję promuje Andrzej Młynarczyk – aktor wcielający się w dzielnicowego Andrzeja Potocznego w serialu Telewizji Puls i ATM Grupy „Dzielnica strachu”, który można oglądać na kanale PULS 2.- Popularność „Dzielnicy strachu” wśród widzów kanału PULS 2 oraz fakt, że akcja serialu rozgrywa się w środowisku dzielnicowych, zainspirowały nas do tego, aby zainicjować z Komendą Główną Policji akcję społeczną. Organizujemy internetowy plebiscyt na najpopularniejszego, najbardziej aktywnego i skutecznego dzielnicowego, przybliżając pracę dzielnicowych, poprzez kontekst naszego serialu. – powiedziała Justyna Ganczarek, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Telewizji Puls.

– Przy okazji akcji #DzielnicaBEZstrachu przypomnimy, że dostępna jest aplikacja „Moja Komenda” na systemy Android oraz iOS, na której można sprawdzić, kto jest dzielnicowym z danego rejonu. Narzędzie pozwala w prosty sposób skontaktować się z dzielnicowym, który jest policjantem pierwszego kontaktu ze społecznością lokalną. Wystarczy wpisać adres swojego miejsca zamieszkania, by otrzymać kontakt do dzielnicowego dbającego o rejon. Więcej o dzielnicowym można dowiedzieć się również ze strony Dzielnicowy bliżej nas — powiedział insp. Mariusz Ciarka, Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji

Głosowanie na SuperDzielnicowego rozpoczyna się 3 kwietnia i potrwa do 21 kwietnia. Szczegóły i przebieg plebiscytu na stronie: dzielnicabezstrachu.pl

źródło:
KGP

—————————————————————————–

MIASTO I GMINA KAMIEŃ POMORSKI

mł.asp. Krzysztof Nejman

Telefony kontaktowe:
47 78 34 523
695 911 536 (aktywny podczas służby obchodowej)

adres email:
dzielnicowy.kamienpomorski1@sc.policja.gov.pl

Rejon służbowy nr I (teren miejski) obejmuje:

Miasto Kamień Pomorski ulice: Bałtycka, Bankowa, Basztowa, Garncarska, Gryfitów, Chopina, Jagiełły, Kanałowa, Klasztorna, Kopernika, Kościuszki, Krótka, Księcia Kazimierza I, Lipowa, Mariańska, Mickiewicza, Moniuszki, Obrońców Warszawy, Ogińskiego, Okrzei, Paderewskiego, Parkowa, Piastowa, Plac Katedralny, Plac Wolności, Pocztowa, Rybacka, Sienkiewicza, Skłodowskiej, Solskiego, Słowackiego, Spółdzielniana, Staromiejska, Stary Rynek, Strzelecka, Szymanowskiego, Szpitalna, 3-go Maja, Warcisława I, Wąska, Widokowa, Wilków Morskich, Witosa, Wojska Polskiego, Wysockiego, Zdrojowa, Zielona, Żeromskiego, Żółcińska, Żwirki i Wigury.

Cel działania priorytetowego na okres od 1 lutego 2023 do 31 lipca 2023 roku:

Obecnie obiekt sportowy w Kamieniu Pomorskim na ul. Plac Katedralny 5 przy Szkole Podstawowej nr 1 ma negatywny wpływ na poczucie bezpieczeństwa osób  tam przebywających (najczęściej młodzieży) przeprowadzone działania będą miały na celu zminimalizowanie występującego zagrożenia.   Celem jest modernizacja – przebudowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 1.

mł. asp. Daniel Sumiński

telefony kontaktowe:
47 78 34 573
571 323 813 (aktywny podczas służby obchodowej)

adres email:
dzielnicowy.kamienpomorski2@sc.policja.gov.pl

Rejon służbowy nr II (teren miejski) obejmuje:

Miasto Kamień Pomorski ulice: Chrobrego, Długosza, Dworcowa, Dziwnowska, Gryficka, Jedności Narodowej, Kilińskiego, Kombatantów, Konopnickiej, Makuszyńskiego, Matejki, Mieszka I, Norwida, Nowoogrodowa, Nowoprojektowana, Okrężna, Orzeszkowej, Polna, Prusa, IV Pułku Piechoty, Rejtana, Reymonta, Rzemieślnicza, Słoneczna, Szczecińska, Topolowa, Willowa, Wolińska.

mł. asp. Katarzyna Jurewicz

telefony kontaktowe:
47 78 34 523
571 323 822 (aktywny podczas służby obchodowej)

adres email:
dzielnicowy.kamienpomorski3@sc.policja.gov.pl

Rejon służbowy nr III (teren pozamiejski) obejmuje:

Miejscowości: Benice, Borucin, Borzysław, Buniewice, Buszęcin, Chrząstowo, Chrząszczewko, Chrząszczewo, Ducino, Dusin, Gościsław, Ganiec, Giżkowo, Górki, Grabowo, Grębowo, Jarszewo, Jarzysław, Kukań, Kukułowo, Mokrawica, Miłachowo, Płastkowo, Połchowo, Radawka, Rarwino, Rekowo, Rozwarowo, Rzewnowo, Rzewnówek, Sibin, Skarchowo, Śniatowo, Stawno, Strzeżewko, Świniec, Szumiąca, Trzebieszewo, Wrzosowo, Żółcino.

Cel działania priorytetowego na okres od 1 lutego 2023 do 31 lipca 2023 roku:

W związku z występującym zagrożeniem na terenie miejscowości Jarszewo na ulicy Cichej, które mają negatywny wpływ na poczucie bezpieczeństwa osób pieszych oraz osób przemieszczających się na rowerach przeprowadzone działania będą miały na celu zminimalizowanie występującego zagrożenia.  Działanie ma również na celu zapobieżeniu niszczeniu mienia na cmentarzu komunalnym. Celem jest zainstalowanie większej ilości lam oświetleniowych w  przedmiotowym zagrożonym obszarze.

MIASTO I GMINA GOLCZEWO

p.o. mł. asp. Paweł Konieczka

telefony kontaktowe:

47 78 34 568
47 78 34 569
571 323 816 (aktywny podczas służby obchodowej)

adres email:
dzielnicowy.kamienpomorski10@sc.policja.gov.pl

Rejon służbowy nr X (teren miejski) obejmuje:

Miejscowości: Golczewo.

Cel działania priorytetowego na okres od 01 lutego 2023 do 31 lipca 2023 roku:

W związku z występującym zagrożeniem w mieście Golczewo, które negatywnie wpływa na opinię oraz poczucie bezpieczeństwa mieszkańców przeprowadzone działania będą dążyć do zwiększenia poczucie bezpieczeństwa ww. osób. Zakładany cel będzie oceniany w sposób jakościowy, podczas spotkań z mieszkańcami rejonu będą omawiane zrealizowane działania, które mają wpływ na realizację zamierzonego celu jak również omawiane będą skutki. Do zrealizowanych przedsięwzięć w trakcie spotkań kontrolnych będą odnosić się przedstawiciele lokalnej społeczności oraz mieszkańcy.

sierż. Katarzyna Krupa

telefony kontaktowe:
47 78 34 568
47 78 34 569
571 323 817 (aktywny podczas służby obchodowej)

adres email:
dzielnicowy.kamienpomorski11@sc.policja.gov.pl

Rejon służbowy nr XI (teren pozamiejski) obejmuje:

Miejscowości: wsie na terenie gminy Golczewo: Koplino, Niemica, Samlino, Wołowiec, Mechowo, Gacko, Zielonka, Unibórz, Branisławice, Kłęby, Ronica, Kłodzino, Drzewica, Gadom, Kretlewo, Wysoka Kamieńska, Książ, Strażnica, Niwka, Kozielice, Dargoszewo, Dargoszewko, Kłodzino, Dobromyśl, Upadły, Żabie, Sosnowice.

GMINA ŚWIERZNO

sierż. Paweł Faerber

telefony kontaktowe:
47 78 32 707
571 323 814 (aktywny podczas służby obchodowej)

adres email:
dzielnicowy.kamienpomorski4@sc.policja.gov.pl

Rejon służbowy nr IV (teren pozamiejski) obejmuje:

Miejscowośći: Chomino, Ciesław, Dąbrowa, Duniewo, Gostyniec, Gostyń, Jatki, Kaleń, Krzemykowo, Krzepocin, Osiecze, Redliny, Świerzno, Trzebieradz, Ugory, Będzieszewo, Kępica, Margowo, Rybice, Starza, Stuchowo, Sulikowo.

Cel działania priorytetowego na okres od 01 lutego 2023 do 31 lipca 2023 roku:

W związku z występującym zagrożeniem na drodze gminnej Gostyniec – Redliny – Dąbrowa – Gostyń, które negatywnie wpływa na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców, należy przeprowadzić działania, które będą dążyć do zminimalizowania występujących niebezpieczeństw oraz zwiększenia bezpieczeństwa i spokoju mieszkańców poprzez zwiększenie ilości punktów oświetlenia ulicznego.

MIASTO I GMINA WOLIN

 sierż. sztab. Maciej Gmiński

telefony kontaktowe:
47 78 34 659
571 323 819 (aktywny podczas służby obchodowej)

adresy email:
dzielnicowy.wolin5@sc.policja.gov.pl

Rejon służbowy nr V (teren miejski) obejmuje:

Miejscowości: Wolin.

Cel działania priorytetowego na okres od 1 lutego 2023 do 31 lipca 2023 roku:

Wzmożenie patroli SOK oraz instalacja monitoringu na terenie Dworca PKP

asp. Krzysztof Pacholski

telefony kontaktowe:
47 78 34 357
571 323 818 (aktywny podczas służby obchodowej)

adres email:
dzielnicowy.wolin7@sc.policja.gov.pl

Rejon służbowy nr VI (teren pozamiejski) obejmuje:

Miejscowości: Płocin, Sułomino, Karnocice, Dargobądz, Ostoja, Kodrąbek, Kodrąb, Jagienki, Joromierz, Mokrzyca Mała, Mokrzyca Wielka, Łowno, Ładzin, Warnowo, Darzowice, Unin, Rabiąż, Jarzębowo, Korzęcin, Domysłów, Wisełka, Kołczewo, Łuskowo, Sierosław, Świętoujść, Wartowo, Warnowo, Łojszyno, Granik, Rekowo, Zastań, Żółwino.

Cel działania priorytetowego na okres od 01 lutego 2023 do 31 lipca 2023 roku:

W wyniku przeprowadzonych spotkań z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr 6 ustalono , że jednym z problemów tego rejonu jest spożywanie alkoholu w miejscu objętym  zakazem przy sklepie Żabka w miejscowości Wisełka przy ulicy Nowowiejskiej. Celem jest wyeliminowanie opisanych wyżej zachowań.

Rejon służbowy nr VII (teren pozamiejski) obejmuje:

Miejscowości: Ostromice, Strzegowo, Troszynek, Troszyn, Parłowo, Parłówko, Mierzęcin, Wiejkowo, Siniechowo, Skoszewo, Koniewo, Zagórze, Wiejkówko, Gogolice, Recław, Rzeczyn. Piaski Wielkie. Laska, Dramino, Dobropole, Jagniątkowo.

Cel działania priorytetowego na okres od 01 lutego 2023 do 31 lipca 2023 roku:

W wyniku przeprowadzonych spotkań z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr 7 ustalono, że jednym z problemów tego rejonu jest brak znaku drogowego  E-4 do miejscowości Siniechowo na drodze wojewódzkiej nr 111.

GMINA DZIWNÓW

asp.  Anna Kempa

telefony kontaktowe:
47 78 34 595
571 323 815 (aktywny podczas służby obchodowej)

dyżury dzielnicowych na posterunku:

Poniedziałek, środa w godz. 07:00 – 15:00

adresy email:
dzielnicowy.kamienpomorski12@sc.policja.gov.pl
dzielnicowy.kamienpomorski13@sc.policja.gov.pl

Rejon służbowy nr XII (teren miejski) obejmuje:

Miejscowości: Dziwnów.

Cel działania priorytetowego na okres od 01 lutego 2023 do 31 lipca 2023 roku:

W ramach przeprowadzonych rozmów z mieszkańcami podległego rejonu nr 12 i zgłoszeniami w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, w miejscowości Dziwnów, na ul. Słowackiego w rejonie nabrzeża z uwagi na zwiększony ruch kołowy, kierujący nie stosują się do przepisów ruchu drogowego w szczególności do umożliwienia pieszym przechodzenia na drugą stronę ulicy. Mieszkańcy oczekują modernizacji nabrzeża co wpłynęło by na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców poprzez powstanie nowych ciągów pieszych, które poprawiły by w znacznym stopniu bezpieczeństwo mieszkańców jak również turystów w sezonie letnim.

W związku z występującym zagrożeniem na terenie miejscowości Dziwnów, które negatywnie wpływa na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców, należy przeprowadzić działania, które będą dążyć do zminimalizowania występujących niebezpieczeństw oraz zwiększenia bezpieczeństwa i spokoju mieszkańców poprzez zmodernizowanie nabrzeża przy ul. Słowackiego w Dziwnowie.

MIASTO MIĘDZYZDROJE

sierż.sztab.  Matyjas Bąk

telefony kontaktowe:
47 78 34 338
571 323 823 (aktywny podczas służby obchodowej)

adres email:
dzielnicowy.miedzyzdroje8@sc.policja.gov.pl

Rejon służbowy nr VIII (teren miejski) obejmuje:

Miejscowości: Międzyzdroje.

Cel działania priorytetowego na okres od 01 lutego 2023 roku do 31 lipca 2023 roku:

W związku ze zjawiskiem związanym ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych tj. art. 43 ust.1 UWTPA w porze wieczorowej w obrębach sklepów wielkopowierzchniowych w miejscowości Miedzyzdroje, które negatywnie wpływają na komfort osób zamieszkujących miasto Międzyzdroje oraz przy jednoczesnym powodowaniu wykroczeń z art. 145 kw, zasadnym jest podjęcie intensywnych działań zmierzających do maksymalnego wyeliminowania tego rodzaju zachowań.

Założony cel zostanie zrealizowany, gdy zdarzenia tego typu zostaną ograniczone do 80% w stosunku do stwierdzonych zdarzeń w poprzednim okresie.

GMINA MIĘDZYZDROJE

mł.asp.  Maciej Kudlikowski

telefony kontaktowe:
47 78 34 338
571 323 824 (aktywny podczas służby obchodowej)

adres email:
dzielnicowy.miedzyzdroje9@sc.policja.gov.pl

Rejon służbowy nr IX (teren pozamiejski) obejmuje:

Miejscowości: Lubin, Wapnica, Wicko, Grodno II, Grodno I, Trzciągowo, Lubiewo.

Cel działania priorytetowego na okres od 1 lutego 2023 roku do 31 lipca 2023 roku:

W związku z problemem spożywania alkoholu i zaśmiecania miejsc dostępnych dla publiczności na terenie miejscowości Lubin i Wapnica, które negatywnie wpływają na komfort osób zamieszkujących oraz wypoczywających na terenie gminy Międzyzdroje, zasadnym jest podjęcie działań wspólnie z instytucjami odpowiadającymi za utrzymanie ładu i porządku na terenie gminy Międzyzdroje, celem wyeliminowania problemu spożywania alkoholu oraz zaśmiecania miejsc dostępnych dla publiczności.

Założone cele tj. zapobieganie spożywania alkoholu oraz zaśmiecania miejsc dostępnych dla publiczności zostaną zrealizowane, gdy zdarzenia z nimi związane zostaną ograniczone do 80% zdarzeń stwierdzonym w poprzednim okresie.