Mama. Pierwsze słowo, które wypowiada w życiu każdy z nas. Słowo, które oznacza tak wiele…Miłość, troskę, czułość , cierpliwość, poświęcenie! – przekonuje ks. Leszek Tokarzewski. Kapłan za pośrednictwem portalu kamienskie.info, po raz kolejny przekazuje wszystkim „Słowo na Niedzielę”.

Maj to najpiękniejszy miesiąc w ciągu całego roku. Wokół drzewa obsypane kwiatami, bujna zieleń pierwszych liści i traw. Ptaki od świtu do zmierzchu śpiewają. Budzi się przyroda i budzimy się my. Otwierają się nasze umysły i serca. Dziś w naszych głowach pojawia się coś jeszcze, pojawia się słowo Matka.

Matka… M-A-M-A… Mama. Pierwsze słowo, które wypowiada w życiu każdy z nas. Słowo, które oznacza tak wiele…Miłość, troskę, czułość , cierpliwość… Poświęcenie! To właśnie Matka dla każdego z nas, bez wyjątku, jest najważniejszą osobą na ziemi. Bo przecież to właśnie pod jej sercem zaczynało bić nasze serce! To Ona dała nam opiekę, to Ona w nocy przy nas czuwała, godzinami czuwał przy naszym łóżku w chorobie. To na jej twarzy pierwszy pojawiał się smutek, gdy nam coś w życiu nie wyszło. To Ona pierwsza była dumna z naszych sukcesów.

Matka daje nam przykład w dzieciństwie, który procentuje w naszym dorosłym życiu. Dzieje się to niezależnie od koloru skóry, wyznania, czy rejonu świata który zamieszkujemy. W życiu i rodzinie bywa różnie… Dlatego matki też płaczą. Płaczą kiedy dzieci zamiast opiekować się nimi, oddają je do domów starców. Płaczą, gdy za dzieckiem zamykają się bramy więzienia. Płaczą, gdy ich własne dzieci wykorzystują ich, traktując jak bankomaty!

Na szczęście, zazwyczaj spotykamy się z szacunkiem i zgodnym życiem w rodzinie. Dziś, niech każdy z nas zajrzy w głąb własnego serca, w swoje sumienie i niech rozważy nasz osobisty stosunek do matki. Niech rozważy swą miłość do niej. Dziś miejmy tą świadomość, że matkę mamy tylko jedną!

Kochane przyszłe i obecne Mamy! Dziś w dniu Waszego święta, Chrystus niech błogosławi Was w codziennym trudzie. Niech dodaje sił, obdarza zdrowiem, a zmarłym da wieczną nagrodę w niebie. A najukochańsza Matka Maryja, przytuli Was do swego matczynego serca i zawsze będzie blisko. Amen.

ks. Leszek Tokarzewski