Jezus swoją Krwią przelaną na krzyżu otworzył dla każdego z nas drogę, nie zmarnujmy tej szansy! – przekonuje ks. Leszek Tokarzewski. Kapłan za pośrednictwem portalu kamienskie.info, po raz kolejny przekazuje wszystkim „Słowo na Niedzielę”.

Mam nadzieję, że każdy z Was tu zebranych rozpoczął już post, post odpowiednio dobrany do swoich możliwości. Czasem zdarza się, że nie podejmujemy wyzwania jakim jest post, a potem żałujemy. Dziś liturgia Słowa Bożego mówi nam o Przemianie. O przeminie podczas Postu. Zaczynając post musimy poznać jego kres, jego cel. W tym także nasz cel. Bo celem postu nie jest bycie smutnym, czy też jak co niektórzy źle rozumieją zadawanie sobie cierpienia. Celem jest odziedziczenie chwały wraz z Chrystusem, który zasiada po prawicy Ojca.

Post to pewien rodzaj wspinaczki, alpinizmu, to wspinanie się na górę, na spotkanie z Panem. To ciężki trud, pełen wyzwań, pokus. To czas, w którym sprawdzana jest nasza wiara. Wiara w siebie i Boga! Od dawna wiadomo, że im wyżej tym bliżej Boga, dlatego wiele klasztorów wybudowanych jest w górach. Dziś każdy z nas, każdy kto chce rozpocząć post musi wejść na górę. Zbudować tam swój własny klasztor, zostawić na dole grzech, słabości wraz z całym złem świata. To jest nasz cel, to jest cel Postu. Każdy z nas sam musi zdecydować co chce zostawić, czego chce sobie odmówić, z czym chce skończyć.

Im więcej zostawimy grzechów, słabości, spraw nieistotnych tym bardziej mamy szansę być bliżej Boga, doświadczyć Jego Ojcowskiej obecności. Niestety, nie mamy możliwości wejść na górę, bo nie ma tu w okolicy gór. Ale możemy uczynić to duchowo, przez wyrzeczenie! 

Każdy z nas ma możliwość rozpocząć wchodzenie na górę, gdzie czeka nas Obecność Boga.Każdy z nas może wejść na górę, aby zasiąść w Królestwie Niebieskim wraz z Chrystusem i Maryją. Każdy z nas nawet największy grzesznik nie ma zamkniętej drogi. Jezus swoją Krwią przelaną na krzyżu otworzył dla każdego z nas drogę, nie zmarnujmy tej szansy!