W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Wolinie miało miejsce niezwykłe wydarzenie – Dzień Bohatera. Tego dnia, dzięki inicjatywie uczniów i nauczycieli oraz współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie, na parkingu przed szkołą stanął krwiobus – mobilny punkt pobierania krwi.

Oddawanie krwi to czynność, która mimo swej prostoty, może uratować czyjeś życie. To właśnie z tego powodu cieszy rosnące zainteresowanie społeczeństwa akcjami honorowego krwiodawstwa. W dniu wydarzenia, do udziału w akcji zgłosiło się ponad 40 osób – uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, a także mieszkańców Wolina i okolic. Ostatecznie 14 osób miało możliwość oddania krwi, co stanowi znaczący wkład w zasoby Regionalnego Centrum.

Jednak dzień ten nie ograniczył się tylko do krwiodawstwa. Dużym zainteresowaniem cieszył się również punkt poboru próbek dla Fundacji DKMS, która walczy z nowotworami krwi oraz innymi chorobami układu krwiotwórczego. Aż 27 osób zdecydowało się zarejestrować jako potencjalni dawcy szpiku, dając tym samym nadzieję na życie osobom cierpiącym na te ciężkie choroby.