Zespół cyberbezpieczeństwa w Komisji Nadzoru Finansowego przestrzega przed nową formą oszustwa. Po sieci krąży propozycja inwestycji w spółkę PKN Orlen. Oszuści mamią chętnych wizją szybkiego zarobku, w dodatku bez jakiegokolwiek ryzyka.

Oszuści nie dość, że przygotowali witrynę internetową, założyli do tego profil na Facebooku. Ten powstał 1 kwietnia, co już powinno budzić obawy domorosłych inwestorów. „Ostrzegamy przed stroną z fałszywymi inwestycjami, która podszywa się pod markę PKN ORLEN. Nie dajcie się skusić obietnicami szybkich i wysokich zarobków bez ryzyka. Nigdy nie podawajcie oszustom swoich danych na podobnych stronach!” – ostrzega CSIRT KNF, czyli Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego Komisji Nadzoru Finansowego.

„Ostrzegamy przed stroną z fałszywymi inwestycjami, która podszywa się pod markę PKN ORLEN. Nie dajcie się skusić obietnicami szybkich i wysokich zarobków bez ryzyka. Nigdy nie podawajcie oszustom swoich danych na podobnych stronach!” – ostrzega CSIRT KNF, czyli Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego Komisji Nadzoru Finansowego.

Pandemiczny okres to niestety żniwa dla wszelkiej maści oszustów. Ledwie w lutym przestrzegaliśmy przed fałszywą aplikacją Kwarantanna domowa, a w marcu powrócił patent „na OLX” z WhatsAppem (lub innym komunikatorem) w tle.