Średnia stawka za metr kwadratowy mieszkania w najpopularniejszych kurortach wypoczynkowych w Polsce może zwalać z nóg. Rekordy bije Świnoujście, gdzie ceny nieruchomości, które położone są w pierwszej linii brzegowej, wynoszą od około 25 do nawet 65 tys. zł za metr kwadratowy – informuje Money.pl. Serwis wskazuje, że cena metra kwadratowego mieszkania w Międzyzdrojach oscyluje na poziomie 18 tys. złotych!

Decydując się na wynajem krótkoterminowy nieruchomości położonych w chętnie odwiedzanych przez turystów miejscach, można sporo zarobić. Wiele osób woli takie rozwiązanie niż hotel, zwłaszcza jeśli mieszkanie jest tylko bazą wypadową i służy jedynie do odświeżenia się i spania. W przytulnie urządzonym miejscu można czuć się swobodnie, prawie jak we własnym domu.

Przy założeniu, że nieruchomość jest zarezerwowana przez 20 dni w miesiącu, a każda doba kosztuje 500 zł (w zależności od lokalizacji, wielkości mieszkania itp.), właściciel zyskuje 10 tys. zł. Od tej kwoty oczywiście należy odjąć podatki, koszty sprzątania mieszkania i rachunki za media. Pozostała suma jest czystym zyskiem inwestora. Kupując nieruchomość na kredyt, można spokojnie pokryć ratę z zysku, więc to korzystne rozwiązanie także dla osób, które nie dysponują gotówką na zakup mieszkania.

Serwis Money.pl prześledził stawki w kilku najpopularniejszych kurortach, które wskazali Polacy w ankiecie przeprowadzonej przez pracownię „Ariadna” na zlecenie Wirtualnej Polski.