Część prac ma zakończyć się jeszcze w 2021 roku, jednak znaczna większość dopiero w czerwcu 2022 roku. Chodzi o ulice Strzelecką, Plac Katedralny, Basztowej, Gryfitów. Jak się okazuje to nie koniec, bowiem Burmistrz zapowiedział, że najpóźniej w pierwszym kwartale gmina zyska dokumentację i będzie aplikować o modernizację kolejnych dróg!

Ponieważ pogoda jest sprzyjająca gmina Kamień Pomorski wspólnie z Powiatem Kamieńskim dwoi się i troi, aby wykonać jak największą część prac związanych z przebudową Strzeleckiej, Basztowej, Gryfitów, Piastowej. Część robót ma zostać wykonana do końca 2021 roku, pozostała część do czerwca 2022 roku – poinformował Burmistrz.

– Wykonawca chce do końca pierwszego kwartału wykonać całość podbudowy, a kostkę ułożyć w kwietniu lub maju 2022 roku. Wymaga tego technologia, gdyż kostka cięta może być układana w temperaturze 10 stopni. Chodzi o wiązanie – przekonywał Burmistrz.

To jednak nie koniec! Ulice Kościuszki, Jagiełły, Wysockiego, Plac Wolności są coraz bliżej dokumentacji technicznej. To samo tyczy się ulicy Pocztowej oraz Rejtana do skrzyżowania z Mickiewicza. Gmina Kamień Pomorski zaraz po uzyskaniu dokumentacji będzie aplikować o środki zewnętrzne na realizację tych zadań.