Korona Stuchowo pokonała Jastrzębia Łosośnica 5:1 i zapisała na swoje konto kolejne bardzo ważne trzy punkty.

W sobotnie popołudnie na stadionie Stuchowie zmierzyły się ze sobą jedenastki Korony i Jastrzębia. W rundzie jesiennej stuchowianie wygrali w Łosośnicy 3:0. Od początku spotkania przyjezdni zagrali mądrze w obronie, rozbijając ataki gospodarzy. Trafienie otwierające wynik tego pojedynku padło w 18. minucie, Cydzik skapitulował po strzale Roberta Stangryckiego.

Kibice zebrani na miejscowym stadionie po 60. sekundach cieszyli się z kolejnej bramki. Tym razem golkiper gości pokonany został przez Roberta Żywulskiego. Kolejne minuty to próby podwyższenia wyniku przez gospodarzy i kontrataki zespołu z Łosośnicy. W doliczonym czasie gry przyniósł on przyjezdnym kontaktowego gola, Jabłoński wyciągał futbolówkę z siatki po trafieniu Krystiana Kubickiego.

Druga połowa miała podobny przebieg do pierwszej części sobotniego pojedynku, ale to gospodarze zdobywali bramki. W 66. minucie prowadzenie Korony podwyższył Dawid Pawłowski. Duża w tym zasługa bramkarza gości, który przy tym strzale minął się z piłką. Przy dobrym wyniku trener stuchowian dokonywał zmiany.

Dwóch zawodników, którzy weszli na murawę zapisało na swoim koncie po bramce. W 89. minucie Cydzika pokonał Patryk Rocha, a wynik meczu ustalił w doliczonym czasie gry Patryk Jankowski.

W następnej kolejce Korona zmierzy się w Żarnowie z miejscowym Pionierem, którego w rundzie jesiennej pokonała 4:1.

Korona Stuchowo – Jastrząb Łosośnica 5:1 (2:1)

1:0 – Stangrycki 18′
2:0 – Żywulski 19′
2:1 – Kubicki 45+1′
3:1 – Pawłowski 66′
4:1 – Rocha 89′
5:1 – Jankowski 90+1′

KORONA:Jabłoński – Kondras, Pałka B., Gorajski, Putyrski (c), Pawłowski (80’Kotłów), Żywulski, Majer (75′ Malinowski), Stangrycki (60′ Jankowski), Stogowski (77′ Guster), Świderski (70′ Rocha)

JASTRZĄB: Cydzik – Bekman (75′ Domanowski), Kubicki, Kulczewski (77′ Nowacki), Latocha, Marciniak, Piotrowicz, Serdyński, Damian Szkołuda (85′ Leszczyński), Dawid Szkołuda, Woźniak

żółte kartki: Stangrycki, Gorajski (Korona)/ Woźniak, Latocha, Szkołuda (Jastrząb)

Przemysław Skiba