Trzecia Droga jest niezbędna po to, żeby ustanowić rząd pokoju, żeby zacząć wreszcie rozwiązywać problemy ludzi, a nie polityków – powiedział lider Polski 2050 Szymon Hołownia podczas konwencji w Grodzisku Mazowieckim. Władysław Kosiniak-Kamysz dodał, że Trzecia Droga jest gwarantem bezpieczeństwa. Na spotkaniu nie zabrakło przedstawicieli z Powiatu Kamieńskiego. 

Według niego Trzecia Droga powinna wprowadzić porządek tam, gdzie przez ostatnie osiem lat był wprowadzony chaos. Kosiniak-Kamysz podkreślił, że Trzecia Droga „to jest szacunek dla każdego człowieka”. – To jest połączanie tradycji, która w parze może iść z nowoczesnością. To jest ukochanie ojczyzny i chęć bycia w silnej Europie – mówił prezes PSL. – Trzecia Droga to jest pożegnanie sporów, które znacie i powitanie Polski, której chcemy i której chcecie – dodał.

– Dziś przychodzimy do was z sześcioma gwarancjami lepszej Polski, które wprowadzi nasz rząd pokoju, który zbudujemy wraz z innymi ugrupowaniami demokratycznymi w Polsce. Tak, maszerujemy osobno, ale atakujemy razem. Po to, żeby wreszcie w Polsce każdy z nas miał to, na co zasługuje – stwierdził Hołownia.

Władysław Kosiniak Kamysz stwierdził, że najważniejszą rzeczą od wielu miesięcy jest bezpieczeństwo.  – My jesteśmy gwarantem bezpieczeństwa. My Naród, my Polska, my Trzecia Droga – powiedział. Wtórował mu Hołownia – To dzisiaj chcemy wam powiedzieć: jesteście bezpieczni, bo przyniesiemy wam pokój. Doprowadzimy do tego, że odbudują się więzi, które zostały zerwane – stwierdził.