W Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla młodych talentów, które wzięły udział w konkursie plastycznym na wizję rzeźby Mewci Ewci. Burmistrz Mateusz Bobek podkreślił wagę kreatywności uczestników, dzięki którym turystyczna trasa naszej międzyzdrojskiej maskotki wzbogaci się o trzy nowe rzeźby.

Konkurs, adresowany do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat, zachęcał do tworzenia prac inspirowanych postacią Mewci Ewci i sugerowania lokalizacji dla rzeźb w przestrzeni publicznej Gminy Międzyzdroje. Przez miesiąc, do 29 lutego, napłynęło łącznie 64 prace, z których 29 spełniło kryteria, w tym przede wszystkim oryginalność, kreatywność, oraz możliwość realizacji i eksponowania w przestrzeni publicznej.

Laureatami konkursu zostali:

  1. Marika Tymińska, która zaproponowała „Mewcię Ewcię przy fortepianie” w Parku Chopina.
  2. Sasza Chumak i Julia Kapusta podzielili II miejsce. Sasza za „Mewcię Ewcię z medalem i piłką nożną” przy stadionie miejskim, a Julia za „Mewcię Ewcię podróżniczkę” przy dworcu PKP.
  3. Zuzanna Chorążyczewska zyskała III miejsce za „Mewcię Ewcię plażowiczkę” przy wejściu na molo.
  4. Maja Mączniańska i Zofia Samołyk zajęły kolejno IV i V miejsce, prezentując Mewcię Ewcię jako leśniczego i żeglarza.

Dodatkowo, sześć prac zostało wyróżnionych, a ich autorzy otrzymali karty prezentowe do Empiku oraz gadżety promocyjne Gminy Międzyzdroje. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali maskotki Mewci Ewci, która stała się symbolem Międzyzdrojów i atrakcją turystyczną.

Wydarzenie to nie tylko uhonorowało młode talenty, ale również podkreśliło rolę sztuki i kreatywności w kształtowaniu przestrzeni miejskiej. Rzeźby Mewci Ewci, które wkrótce zdobić będą wybrane lokalizacje, z pewnością przyczynią się do wzbogacenia oferty turystycznej Międzyzdrojów, jednocześnie celebrując wyjątkowy charakter i ducha miejscowości.