Zapraszamy Państwa do udziału i rozpowszechniania informacji o konkursie wśród dzieci i dorosłych, także wśród osób z Ukrainy. Regulamin konkursu został przetłumaczony na Język Ukraiński, tak by udział mogli wziąć również nasi nowi sąsiedzi.

Mamy zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych do udziału w konkursie pisankowym, którego historia sięga jeszcze lat 70. Tegoroczne hasło przewodnie konkursu, podobnie jak przed rokiem, odnosi się do aktualnych wydarzeń na świecie. Pragniemy by czas przygotowań do Wielkiej Nocy był momentem, w którym możemy pochylić się nad wspólnymi tradycjami. Dlatego tegoroczna odsłona konkursu skierowana jest również do naszych przyjaciół z Ukrainy. Zachęcamy do udziału wszystkich, którzy maja ochotę wyrazić się twórczo i jednocześnie złożyć hołd tej pięknej, choć zanikającej tradycji. Konkurs zakłada przyznanie nagród w trzech kategoriach wiekowych:

  • od 6 do 11 lat
  • od 12 do 17lat
  • od 18 lat wzwyż

W każdej z wymienionych kategorii przyznane zostaną atrakcyjne nagrody główne i wyróżnienia. Na zgłoszenia czekamy do 15 kwietnia. Szczegóły znajdziecie w regulaminie, który przygotowaliśmy dla Was w dwóch wersjach językowych. Zapraszamy do udziału i trzymamy kciuki!