To dobra wiadomość dla Koniewa oraz Kodrąbka. Dzięki wsparciu PROW, obydwie miejscowości zyskają świetlice wiejskie. Stosowne wnioski w tej sprawie podpisała wczoraj (1.10) Burmistrz Ewa Grzybowska.

Świetlice zostały zaprojektowane w technologii budynków murowanych,  o powierzchni użytkowej 120m2, z wielofunkcyjną salą o powierzchni 70m2 oraz zapleczem socjalnym i sanitarnym.

Nie zwalniamy tempa jeżeli chodzi o inwestycje prowadzone także w obszarach wiejskich. Tym razem to środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich pomogą w wybudowaniu dwóch świetlic – w Koniewie oraz Kodrąbku. Wraz z niezbędną infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu koszty inwestycji wyniosą prawie 1,9 mln zł. Dofinansowanie to 930 tys. zł. Budynki będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i w pełni wyposażone w meble oraz sprzęt RTV / AGD – informuje Burmistrz Ewa Grzybowska

Nowe obiekty mają mieć charakter proekologiczny oraz niskokosztowy. Wszystko przez fakt, iż znajdą się na nich panele fotowoltaiczne oraz pompy ciepła. Nowe świetlice mają pomóc w rozwijaniu inicjatyw integrujących mieszkańców czy organizację zajęć plastyczno – technicznych dla najmłodszych.