Serdecznie zapraszamy wszystkich Czytelników „kamienskie.info” na koncert z cyklu „Z klasyką przez Polskę” trzech wybitnych polskich wirtuozów skrzypiec i wiolonczeli, profesorów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie – Konstantego Andrzeja Kulki, Andrzeja Gębskiego i Andrzeja Wróbla, wielokrotnie występujących w Kamieniu Pomorskim na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Artyści zaprezentują utwory żyjącego na przełomie XVIII i XIX w. wybitnego mistrza skrzypiec i kompozytora Karola Lipińskiego. 

Koncert odbędzie się w tę niedzielę, 20 października, o godzinie 16.00 w naszej katedrze. Bezpłatne zaproszenia można odbierać w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej przy ulicy Adama Mickiewicza w godzinach otwarcia placówki (od poniedziałku do soboty od 10.00 do 16.00).

Organizatorem koncertu są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Muzyki i Tańca oraz Polski Impresariat Muzyczny, a partnerami – Burmistrz Kamienia Pomorskiego Stanisław Kuryłło, Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Ottona, wikariusz biskupi i dziekan kamieński ks. kan. Dariusz Żarkowski oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Kamieńskiej.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Kamieńskiej