7 czerwca na scenie Sali Teatralnej wystąpili uczniowie pracowni instrumentalnej i wokalnej, działającej w Międzynarodowym Domu Kultury. Koncert był podsumowaniem zajęć muzycznych, które w tym roku z wiadomych względów odbywały się częściowo on line. Nie było łatwo…ale nie poddaliśmy się, a nawet staliśmy się bardziej kreatywni. Braliśmy udział w konkursach internetowych, zrealizowaliśmy sporą ilość nagrań naszych pianistów. Wokaliści pracowali w profesjonalnym studiu nagrań Centrum Współpracy Międzynarodowej Grodno.

Realizacja nagrań to w dużej mierze praca nad dźwiękiem, interpretacją, doskonalenie techniki wokalnej i instrumentalnej, a także wieloma aspektami sztuki wykonawczej. Wszystkie te działania ukierunkowane są na motywację i rozwój zdolności ucznia. W tym roku nasz repertuar bardzo się wzbogacił m.in. dzięki współpracy z Royal Music Academy z Buffalo – USA. Dr Violeta Arakelova i jej uczniowie zainspirowali nas muzyką współczesnych amerykańskich kompozytorów. Ciekawy repertuar gra niezwykle ważną rolę w procesie edukacji dziecka. W tym roku graliśmy bardzo efektowne duety, tria, a nawet kwintety!

Naszą misją jest odkrywanie i rozwój uzdolnień dzieci i młodzieży, wspieranie i motywacja na każdym etapie nauki. Efektem naszych działań są także wyniki konkursów: w wiosennej edycji konkursu Star Bridge Ireland Poland wzięli udział: Hanna Tereszczyk – laureat III stopnia, Kacper Bombala – laureat I stopnia, duet fortepianowy Liliana Laskowska i Inna Zholudeva – laureatki III stopnia, duet fortepianowy Gabriela Sobańska i Julia Krzemińźniak -laureatki III stopnia, duet fortepianowy Paulina Stolarewicz i Natalia Tereszczyk – Bronze Music Award , laureatki I stopnia. Do wiosennej edycji konkursu zgłosiło się ponad 700 uczestników z 26 państw, ogólne wyniki możecie Państwo zobaczyć tutaj: https://www.facebook.com/CultCaravan/

Wszystkim dzieciom gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych twórczych sukcesów. 

Inna Zholudeva
Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach